Naga MarketsInwestor interesujący się tylko spółkami z głównego indeksu WIG 20 może wpaść w swego rodzaju pułapkę – będzie przeoczał inne okazje do zarobku na małych i średnich spółkach. Wiadomym jest, że w ostatnim czasie główne indeksy dopiero odbijają (pierwsza fala wzrostowa po dłuższych spadkach). Na wykresach największych spółek ciężko zobaczyć wyższe swingi (no, może poza KGHM) jako potwierdzenie zmiany trendu, a tymczasem na wielu innych spółkach pierwsze objawy nowych trendów pokazały się już dawno.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


Taką spółką m. in. jest Famur. Łukasz Nowacki w swoim cyklu wpisów Gorące Spółki Dnia poruszył swego czasu temat Famuru:0728-fmf-dWtedy problemem był opór oznaczony literą /D/. Opór jest uzasadniony, wynika z jednego z dołków podczas ostatniego trendu spadkowego. Po publikacji wpisu Łukasza cena dość pewnie spadła tworząc w między czasie lokalnie niższy swing (spadek poniżej wsparcia A), co jest ewidentnym sygnałem na zmianę trendu lokalnego. Zwolennicy trend followingu, którzy opierają swój system właśnie na układzie swingów (w tym ja) w tym momencie mieli poważny problem – w ich oczach zaczęła się lokalna korekta, a to nic innego jak jedna z nielicznych pułapek, które stawia AT.


Podobną sytuację opisywałem podczas analizy spółki Grajewo. Na Grajewie [GRJ] doszło do identycznego wybicia tylko w przeciwną stronę.


Następnie wystarczyło trzy dni sesyjne żeby cena akcji spółki Famur znalazła się wyżej niż opór /D/.

Co to oznacza? Trend wzrostowy jest kontynuowany. Nawet spadki do poziomu /C/ nie zaburzą trendu głównego. 0728-fmf-tygTrzeba przyznać, że świeczka tygodniowa, która złamała poziom /C/ jest dość spora. Nie zdziwiłbym się jakby cena uległa jeszcze konsolidacji z lekkim ruchem ku górze. Patrząc lokalnie, następną przeszkodą będzie dopiero poziom /A/ (odległość ok. 16% od obecnej ceny).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here