Naga Markets

Famur zgłosił wystąpienie siły wyższej w dwóch umowach na dostawy do RosjiWarszawa, 04.03.2022 (ISBnews) – Famur zgłosił odbiorcy, spółce Polskie Maszyny Group, wystąpienie siły wyższej w realizacji dwóch z zawartych umów na łączną kwotę ok. 100 mln zł na dostawy urządzeń do eksploatacji na terytorium Federacji Rosyjskiej, podała spółka.

“Powyższa decyzja emitenta została podjęta w następstwie zgłoszenia emitentowi przez dostawcę blachy, materiału niezbędnego do realizacji powyższych umów, wystąpienia przypadku siły wyższej, który uniemożliwia mu obecnie realizację zamówienia. Dostawca powołując się na obecną sytuację geopolityczną na terytorium Ukrainy poinformował emitenta, że nie ma możliwości pozyskania zastępczej oferty na materiał niezbędny do wykonania przedmiotów umów od innych producentów czy dystrybutorów, gdyż wszyscy wstrzymali ofertowanie ze względu na dużą niepewność na rynku” – czytamy w komunikacie.W grudniu 2021 r. Famur podał, że podpisał z Polskie Maszyny Group umowy na dostawy sprzętu na terytorium Federacji Rosyjskiej i świadczenia usług nadzoru nad montażem o łącznej wartości ok. 144 mln zł netto.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie, a od maja 2021 r. realizuje strategię transformacji w kierunku holdingu inwestującego w zieloną transformację oraz inne perspektywiczne branże przemysłowe. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,14 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here