Naga MarketsFamur z umową na panele fotowoltaiczne o wartości 116 mln zł!Katowicka spółka Famur, znana z produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego, przekazała w swoim komunikacie, że nabędzie od Trina Solar AG panele fotowoltaiczne o wartości ok. 116 mln zł (25 mln euro). Zakup ten wpisywać ma się w strategie dywersyfikacji działalności, związanej z niezbędną transformacją energetyczną. Na przekazaną po godzinie 16 informacje od razu zareagowała giełda. Spółka zakończyła notowania ponad 16% nad treską, pomimo że przez większość dnia była na minusie.

  • Famur zakupi panele fotowoltaiczne o wartości 116 mln zł od Trina Solar AG.
  • Transakcja ma miejsce w ramach dywersyfikacji działalności, która jest pochodną transformacji energetycznej.
  • Dzisiejsze notowania spółka zakończyła 16,39% nad kreską, zyskując 40 groszy na akcji.

Famur kupi panele fotowoltaiczne za 25 mln euro

Spółka Famur, zajmująca się przede wszystkim produkcją maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego, poinformowała w komunikacie ESPI (po godzinie 16) o wartej ok. 25 mln euro transakcji zakupu paneli fotowoltaicznych od firmy Trina Solar AG. Przeliczając po kursie z dnia 17 marca 2021 (tj. 1 Euro = 4,6065 PLN) warto kontraktu oscyluje w granicach 116 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: W 2020 roku LiveChat zarobił ponad 100 mln zł. Analiza Fundamentalna Konrada Książaka

Sama realizacja umowy ma mieć charakter etapowy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, na warunkach określonych przez strony. Jak wskazano w komunikacie, warunki umowy nie odbiegają od typowych warunków rynkowych dla tego typu transakcji.

– Zawarta Umowa wpisuje się w budowę w Grupie FAMUR segmentu odnawialnych źródeł energii jako jednego z kierunków dywersyfikacji przychodów Grupy w następstwie transformacji modelu energetyki opartej o węgiel w Polsce i Unii Europejskiej oraz stale wzrastającym znaczeniu energetyki wykorzystującej źródła odnawialne. – wskazuje spółka w komunikacie.

Akcje reagują wzrostami

Przez zdecydowaną większość dnia notowania znajdowały się pod kreską. Początkowo, do ok. godziny 13, za walor trzeba było zapłacić ok. 2,35 zł, natomiast po 14 wartość ta spadła poniżej 2,30 zł. Ogólnie spółka zachowywała się dzisiaj ewidentnie słabo, podobnie zresztą jak m.in. WIG20.

Famur z umową na panele fotowoltaiczne o wartości 116 mln zł!
Notowania Famur S.A. z dnia 17 marca 2021. Źródło: Comparic.pl

Pozytywne doniesienia bardzo szybko znalazły swoje odzwierciedlenie w giełdowej wycenie Katowickiej spółki. Po przekazaniu komunikatu ESPI notowania wystrzeliły z poziomu ok. 2,32 zł aż do 2,84 zł. Dzięki temu finalnie Famur kończy na dużym plusie, zyskując 16,39% (40 groszy na akcji).

Patrząc z nieco szerszej perspektywy, zauważyć można, że od połowy lutego, a więc przez ostatni miesiąc, spółka znajdowała się w trendzie spadkowym. Wtedy to (15 lutego) za walor płacono 3 zł. Niezwykle ciekawie zapowiada się wiec jutrzejsze otwarcie, bowiem otwarte pozostaje pytanie, czy ta informacja zatrzyma wśród inwestorów optymizm na dłużej.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur/usd | nasdaq wykres | kurs cdprojekt | cena ropy | akcje lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here