Naga Markets

Famur w stabilnym trendzie wzrostowym - zapiski giełdowego spekulantaFirma zależna Famuru, Projekt Solartechnik przez blisko 6 lat będzie dostarczać spółce Respect Energy energię elektryczną z farm fotowoltaicznych w miejscowościach Żabice (Lubuskie) i Gniewino (Pomorskie), o łącznej mocy 22 megawatów. Do końca 2028 r. deklarowany wolumen sprzedaży wyniesie 130 gigawatogodzin – poinformowała spółka w komunikacie przed kilkoma dniami. Jak poinformował w środę Projekt Solartechnik, firmy zawarły w tej sprawie umowę Power Purchase Agreement czyli taką, w której wytwórca energii ze źródła odnawialnego sprzedaje energię elektryczną (najczęściej długoterminowo) do odbiorcy, po ustalonej między stronami cenie.

Respect Energy o jeden z największych niezależnych podmiotów na polskim rynku energii elektrycznej. Zajmuje się zarządzaniem energią pochodzącą tylko z odnawialnych źródeł. Firma kupuje zieloną energię od jej wytwórców i kieruje do odbiorców końcowych.

Tendencja wzrostowa 

Prowadzi też działalność w zakresie obrotu energią w Europie. Warto dodać, że jest to już kolejny sukces na rynku fotowoltaicznym, spółki zależnej Famuru. Firma bardzo dynamicznie zmienia swój profil działalności, co bardzo podoba się inwestorom. Na wykresie mamy stabilny trend wzrostowy, a najbliższym celem kupujących powinny być maksima trendy przy 3,65 zł.

famur

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

BossaConotoxia
Poprzedni artykułBig Cheese Studio [BCS], R22 [R22] – Gorące spółki dnia
Następny artykułTauron z poprawą sentymentu. Możliwa próba wybicia oporu 2,33 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.