Naga MarketsFamur przyspiesza dywersyfikację przychodów o OZE - zapiski giełdowego spekulantaSporo działo się w ostatnich dniach na akcjach spółki Famur, dotąd kojarzonej z przemysłem górniczym. Famur poinformował o zawarciu umowy z Trina Solar na dostawy paneli fotowoltaicznych na łączną kwotę ok. 25 mln euro (ok. 116 mln zł). “Realizacja umowy będzie następować etapami, zgodnie z terminami i na warunkach ustalonych przez strony, w oparciu o składane przez kupującego zamówienia” – czytamy w komunikacie. Zawarta umowa wpisuje się w budowę w Grupie Famur segmentu odnawialnych źródeł energii jako jednego z kierunków dywersyfikacji przychodów grupy w następstwie transformacji modelu energetyki opartej o węgiel w Polsce i Unii Europejskiej oraz stale wzrastającym znaczeniu energetyki wykorzystującej źródła odnawialne, podkreślono.

  • Famur coraz mocniej wchodzi w OZE
  • Dostawy paneli fotowoltaicznych za 25 mln euro

Mimo, że już kolejnego dnia kurs mocno spadał, to wydaje się, że można oczekiwać więcej podobnych informacji w przyszłości. Główny akcjonariusz Famuru, działa bardzo dynamicznie i od pierwszych zapowiedzi dywersyfikacji przychodów po za przemysł górniczy, szybko przeszedł do działań.

Te artykuły również Cię zainteresują


Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall StreetWsparcie utrzymane

Można tu wspomnieć choćby zamykanie niektórych zakładów czy przejęcie firmy Projekt-Solartechnik i jego spółek zależnych. Jednocześnie spółka cały czas sprzedaje swój sprzęt, głównie za granicę n.in niedany kontrakt do Rosji za około 20 mln euro. W ostatniej rekomendacji akcje firmy wyceniono na 3,30 zł.

famur


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co oznacza blik | pgnig forum | wartość dolara | dax index | mrc kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here