Naga MarketsfamurW związku ze zmianą polityki dywidendowej Famuru, spółka przeprowadzi w III kwartale br. skup akcji własnych skierowany do inwestorów, którzy opowiadali się za dotychczasową strategią spółki, o wartości 70 mln zł, z ceną 2,5 zł za akcję, poinformował prezes Mirosław Bendzera.

“Zmiana założeń strategicznych w kierunku zielonej transformacji wymaga reinwestycji dochodów i w konsekwencji zmiany polityki dywidendowej Famuru. Dlatego przygotowaliśmy program skupu akcji własnych, który chcemy przeprowadzić w III kwartale” – powiedział Bendzera podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“To program dla tych inwestorów, którym podobała się dotychczasowa strategia Famuru i fakt bycia spółką dywidendową, i zdecydują się wyjść z akcjonariatu. Jednocześnie deklaruję, że TDJ nie będzie w tym programie uczestniczyć” – dodał przewodniczący rady nadzorczej TDJ Tomasz Domogała.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,14 mld zł w 2020 r.

TDJ to firma rodzinna aktywnie inwestująca w pięciu obszarach: Equity, Estate, Finance, Venture i Foundation. Celem TDJ Equity jest budowanie długoterminowej wartości poprzez inwestowanie w dojrzałe spółki; portfel TDJ Equity składa się ze spółek notowanych na GPW – Famur, PGO, Zamet oraz spółek niepublicznych FPM i NIUW Glinik.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here