Naga MarketsFamur pokazał wyniki za III kw. Kurs odbija od minimów z 2015 roku - zapiski giełdowego spekulantaProducent maszyn górniczych, spółka Famur opublikował we wtorek raport za III kwartał bieżącego roku. Famur odnotował w tym okresie 71 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 50 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 79 mln zł wobec 73 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 254 mln zł wobec 631 mln zł rok wcześniej. W I-III kw. spółka miała 154 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 334 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 821 mln zł w porównaniu z 1 625 mln zł rok wcześniej.

  • Famur z 71 mln zł zysku za III kwartał
  • Wygaszanie kopalń psuje perspektywy spółki

Zysk operacyjny i EBITDA w okresie 9 miesięcy zakończonym 30 września 2020 roku wyniosły odpowiednio 211 mln zł i 344 mln zł, co oznacza spadek odpowiednio o 58 mln zł i 73 mln zł względem tego samego okresu w roku ubiegłym. Zdaniem spółki, nastaje okres stabilizacji wyników. Perspektywy zakładające wygaszanie polskich kopalń nie są dla firmy korzystne i już odbiły się m.in. na redukcji zatrudnienia o 450 osób.

Te artykuły również Cię zainteresują

To tylko korekta?

Według spółki w kolejnych kwartałach można oczekiwać rosnącej presji na rentowność, w konsekwencji utrzymującej się nadal trudnej sytuacji ekonomicznej w polskim górnictwie węgla energetycznego, kryzysu COVID-19 oraz globalnego spowolnienia inwestycji i produkcji w sektorze górnictwa. Na wykresie cena odbija od minimów z 2015 i 2016 roku. Wydaje się, że jest to dobre miejsce na większy ruch, aczkolwiek trzeba pamiętać o mało perspektywicznej branży w jakiej spółka działa.

famur

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here