Naga MarketsfamurFamur zawarł umowę na dostawę 37 sekcji obudowy ze sterowaniem, a także świadczeniem usług nadzoru nad montażem dla SUEK-Kuzbass na potrzeby Kopalni 7 Nojabria-Nowaja w Rosji, podała spółka. Wartość umowy to 6,8 mln euro brutto.

Famur zawarł umowę na dostawę 37 sekcji obudowy ze sterowaniem

“Całkowita wartość (brutto) zawartej umowy wyniosła 6,8 mln euro, czyli ok. 30,4 mln zł wg średniego kursu EUR/PLN z dnia 13 października 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Końcowy termin realizacji umowy przypada na I kw. 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Cieszymy się, że zdobyte dotychczas zaufanie AO SUEK procentuje i przekłada się na kolejne kontrakty, takie jak dostawa sekcji obudowy do Kopalni 7 Nojabria-Nowaja. Rynek rosyjski jest dla nas jednym z priorytetowych kierunków naszej ekspansji zagranicznej, a firma AO SUEK od wielu lat jest ważnym partnerem biznesowym. Podpisana właśnie umowa potwierdza, że polska myśl technologiczna w dalszym ciągu zapewnia najwyższy, światowy standard w górnictwie” – skomentował prezes Famuru Mirosław Bendzera, cytowany w komunikacie.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 165 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here