Naga MarketsFamur liderem wzrostów indeksu mWIG40Zarówno warszawski WIG, jak i amerykański S&P500 wczoraj kolejny raz (choć o niewiele) poprawiły swoje historyczne maksima notowań. Mimo bardzo wysokiego odczytu CPI inflacji w USA za lipiec (5,4%) nie wzrosło prawdopodobieństwo szybszego „zwijania” programu skupu obligacji przez Fed, nie mówiąc o podwyżkach stóp. W komentarzach wskazywano, że odczyt był tylko o 0,1 proc. wyższy niż konsensus prognoz (m/m inflacja CPI wzrosła o 0,5%), a inflacja bazowa (po wyłączeniu cen żywności i energii) wyniosła „tylko” 4,3%.

Famur: akcje spółki podrożały o 5,4%

Sektorowo na GPW na wczorajszej sesji znów dobrze wypadł WIG-Banki (+1,7%), przekraczając roczny max. Dziś przed sesją wyniki podał m.in. PKO BP (wczoraj druga najmocniejsza spółka w WIG20 ze wzrostem 2,3%, zaraz po JSW (+2,4%). Liderami wzrostów w mWIG40 były Biomed Lublin i Famur, których akcje podrożały po ponad 5 proc. W tym drugim przypadku był to efekt m.in. podanej w trakcie sesji informacji o dużym kontrakcie w USA. Najsłabszymi w WIG20 były z kolei wczoraj spółki odzieżowe: LPP (-2,7%) oraz CCC (-2,2%).WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W przypadku tej pierwszej jest to naturalny efekt realizacji zysków inwestorów po wcześniejszych stromych wzrostach, efekt „techniczny”, bez napływu nowych informacji. W przypadku CCC za część reakcji inwestorów może odpowiadać opublikowanie projektów uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy 6 września, w którym jednym z punktów będzie głosowanie nad emisją akcji L (spółka rozważa emisję obligacji zamiennych na akcje na sfinansowanie zakupu 10% spółki zależnej e-obuwie).

Kalendarz publikacji danych makro o godz. 14.30 może dostarczyć ewentualnie impuls dla rynku obligacji. Lotos i PKO BP w godzinach przedpołudniowych odbywać będą konferencje wynikowe, na których zarządy spółek odniosą się szerzej do opublikowanych wyników finansowych.

Autor: Zbigniew Obara

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda akcje | brokerzy stp | tauron akcje kupno | celon kurs akcji | komentarze gieldowe | pgnig wykres | kurs korony czeskiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here