Naga MarketsFamur [FMF], T-Bull [TBL] – Gorące spółki dniaProducent maszyn górniczych, spółka Famur, poinformowała wczoraj o podpisaniu kolejnej umowy ze ze spółką Polskie Maszyny Group na dostarczenie maszyn górniczych o wartości 20 mln euro (ok 89 mln zł) do kopalni Inaglinskij w Rosji. Umowa dotyczy m.in. przenośników zgrzebłowych, kruszarki, stacji najazdowej a także pakietu części zamiennych i osprzętu. Jest to dobra wiadomość, podobnie jak rosnący udział przychodów zagranicznych (obecnie 37%). Z powodu polityki klimatycznej, spółka zamierza szukać swoich szans po za Europą oraz chce stawia na dywersyfikację swoich usług w oparciu o rynki poza górnicze.

    • Famur z kolejnym kontraktem
    • Kurs z problemami przy poziomie 2 zł
    • T-Bull z dobrą ściągalnością swoich gier

Pandemia mocno uderzyła w wyniki firmy. Przychody w ciągu trzech kwartałów tego roku spadły prawie o połowę. Od początku roku Grupa zamknęła dwa zakłady i zmniejszyła zatrudnienie o ok. 450 osób. W I-III kw. 2020 r. spółka miała 154 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 334 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 821 mln zł w porównaniu z 1 625 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Problemy przy 2 zł

Niechęć inwestorów do wszystkiego co ma związek z węglem widać na wykresie. Ostatnie 3 lata to spadek kursu o 80% do poziomu niemal historycznych minimów, skąd zaczęło się trwające odbicie. Obecnie trwa walka o wybicie psychologicznego oporu przy 2 zł.

famur


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

T-Bull ponad ważnym oporem

Producent gier T-Bull notuje od początku listopada już ponad 65% zwyżkę. Cena przebiła czytelny opór przy 30 zł, co może oznaczać dalsze wzrosty w kierunku tegorocznych maksimów. Wczoraj spółka pokazała raport za listopad. W tym miesiącu liczba pobrań jej gier sięgnęła 4,4 mln. W sumie od samego początku działalności firmy, jej gry ściągnięto już 530 mln razy. Duża liczba pobrań przekłada się na wyniki finansowe. Spółka po trzech kwartałach roku wypracowała 2,37 mln zł jednostkowego zysku netto w porównaniu z 0,2 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 5,48 mln zł w porównaniu z 4,7 mln zł rok wcześniej.

tbull

Najlepsze wyniki osiągają gry o tematyce motoryzacyjnej. Moto Rider GO pobrano już 2 mln razy, a Top Speed 2 została pobrana już ponad 5 milionów razy. Obie gry zbierają wysokie oceny i notują niezłe wskaźniki średnich kwot wydawanych przez graczy. Studio zapowiedziało również na Steam pierwszy z pięciu autorskich symulatorów z motoryzacyjnej serii na PC – Outlaw Driver Simulator, który można już dodawać do listy życzeń.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here