Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Profil działalności operacyjnej Grupy obejmuje produkcję sprzętu i maszyn dla głębinowego górnictwa węgla kamiennego, w tym przede wszystkim kompletnych zmechanizowanych kompleksów ścianowych, umożliwiających eksploatację złóż węgla kamiennego w technologii ścianowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
famur

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka odnotowała wczoraj prawie 11% wzrosty jednak przy udziela dość skromnych obrotów. Mimo wszystko tak mocna sesja znacząco zwiększa szanse na wybicie górą z konsolidacji, w której przebywamy od 2 miesięcy. Wybicie górą byłoby naturalną kontynuacją wcześniejszych wzrostów. Kolejny cel mamy w okolicach 3,50 zł i wydaje się, że może zostać dość szybko osiągnięty. W mediach pojawiają się pozytywne informacje o przejęciu spółki Kopex i stworzeniu jednego, silnego podmiotu. Wczoraj pojawiły się także informacje o zdobyciu sporego kontraktu na dostawę koparek do Bułgarii. To wszystko powinno napędzać dalsze wzrosty na wykresie. Poprzednio analizowałem spółkę 15 kwietnia.

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 zł

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce.

pgnig

Wczorajsza sesja przyniosła 3% wzrosty i coraz bardziej realny staje się scenariusz wybicia górą oporu okolic 5,40 zł i dalsze, być może bardziej dynamiczne wzrosty. Układ od początku roku jest wzrostowy, jednak cena nadal porusza się w konsolidacji. Wydaje się, że wyjście górą powinno oznaczać wzrosty przynajmniej do okolic 6 zł. Dokładnie tydzień temu miała miejsce sesja, która może okazać się przełomową. Cena podskoczyła wtedy o ponad 6% przy bardzo wysokim obrocie. Brak zanegowania tego osiągnięcia strony kupującej każe przypuszczać, że niebawem może dojść do rozwinięcia wzrostów. Warto także mieć na uwadze, że wieloletni układ jest zdecydowanie wzrostowy, a miejsce na ruch w górę niemal idealny. Spojrzenie z szerszej perspektywy omawiałem ostatnio 24 marca.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here