Naga MarketsFamur to producent maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego: górnictwa głębinowego i odkrywkowego oraz wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Produkuje również maszyny i urządzenia na potrzeby kolei oraz przemysłu cementowego. W jednej ze swoich ostatnich rekomendacji DM BOŚ podtrzymywał „kupuj” dla FMF ustalając cenę docelową na poziomie 7,27 zł. Pod koniec lipca analitycy Comparic.pl zwracali natomiast uwagę na sporą przecenę akcji, która niosła ze sobą potencjalne okazje zakupowe – część tego scenariusza została już zrealizowana.

W ujęciu długoterminowym maksima Famuru rozrysowano na 6,40-6,50, gdzie przebiega również tegoroczna strefa oporu (wyznaczana jeszcze pod koniec 2017). Właśnie ten poziom spowodował silniejszą deprecjację o ponad dwa złote, którą zatrzymała jednak strefa 38,2% zniesienia trendu wzrostowego oraz S/R z przełomu 2016/2017:

Te artykuły również Cię zainteresują
FMF W1

Przechodząc na wykres dzienny można zauważyć natomiast istotną strefę (zaznaczoną na zielono), która przez pierwszą połową roku blokowała deprecjację ceny, jej przełamanie wywołało natomiast dynamiczną reakcję ze strony niedźwiedzi. Prawie roczny obszar jest obecnie testowany drugi raz z rzędu od przeciwległej strony i jeżeli uda się go wybić, wtedy FMF ma szanse na wzrosty w kierunku 6,40. Dopóki cena utrzymuje się jednak poniżej pałeczka pozostaje po stronie podaży, a ta może próbować zepchnąć cenę do 5,24, a następnie do 5,00 gdzie przebiegają minima z listopada zeszłego roku.

FMF D1

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdyPobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here