Naga Markets

famurFamur zakłada, że działalność związana z wydobyciem węgla energetycznego będzie docelowo miała nie więcej niż 30% udziału w rachunku zysków i strat grupy, poinformował prezes Mirosław Bendzera.

Famur zapowiada kolejne plany związane z wydobyciem węgla

“Zakładamy, że w docelowym modelu, który chcielibyśmy osiągnąć, chcielibyśmy, żeby ekspozycja na węgiel energetyczny wynosiła nie więcej niż 30% naszego P&L. Dziś to oczywiście jeszcze odległa perspektywa” – powiedział Bendzera podczas telekonferencji.Wyjaśnił, że o ile działalność powiązana z wydobyciem węgla koksującego jest pozytywnie odbierana na rynku, to węgiel energetyczny jest pod coraz większą presją i generuje problemy w kontaktach z instytucjami finansowymi i ubezpieczeniowymi.

Bendzera poinformował dziś, że Famur zidentyfikował 10 obszarów branżowych niezwiązanych z górnictwem i będzie poszukiwać w nich celów akwizycyjnych, aby zdywersyfikować swoją działalność.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 165 mln zł w 2019 r.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here