Naga Markets

Fałszywy token Manchesteru United wzrósł o 3 tys. proc. po żarcie Elona MuskaManchester United Fan Token (MUFC) jest martwą monetą i nie jest związany z popularną drużyną piłkarską, ale jeden tweet Elona Muska wystarczył, aby ożywić ją 17 sierpnia. Przez chwilę kryptowaluta zyskiwała nawet 3 tysiące procent reagując na żart miliardera sugerujący, że ten jest zainteresowany kupnem klubu piłkarskiego z angielskiej ligi.

Fałszywy token Manchesteru United mocno w górę po żarcie Elona Muska

MUFC nie jest oficjalnym tokenem kryptowalutowym Manchesteru United. Chilowo zyskał popularność w sierpniu 2021 roku po tym, jak zespół programistów i jednocześnie zagorzałych fanów Manchesteru United, fałszywie twierdził, że posiadanie MUFC da posiadaczom wpływ na decyzje zapadające w ramach klubu piłkarskiego.







Zespół przeprowadził później rundę “zrzutu” 10 000 000 MUFC w listopadzie 2021 roku, obiecując dostarczyć 10 000 MUFC użytkownikom, którzy śledzili go pilnie w mediach społecznościowych. Perspektywy uzyskania darmowych tokenów MUFC pomogły jego cenie wzrosnąć chwilowo nawet do poziomu 1 dol.

Ale projekt zniknął tak szybko jak się pojawił a cena spadła do zera dolarów. Został uznany za wymarły, dopóki tweet Elona Muska z 17 sierpnia ponownie nie wywołał spekulacyjnych rajdów jego wartości. Prezes Tesli zatweetował, że kupi klub piłkarski Manchester United:

Szybko przyznał jednak, że był to jedynie “żart”.

Niemniej jednak wiadomość wysłała aktywa finansowe związane z Manchesterem United gwałtownie, w górę., w tym akcje spółki na giełdzie (MANU), które wzrosły o niemal 7% w środę na NYSE, oraz Tezos (XTZ), który jest oficjalnym partnerem szkoleniowym oraz partnerem blockchain klubu. Nawet oficjalny token kryptowalutowy Manchesteru City, CITY, rósł o prawie 14%, aby osiągnąć 7 dol. za sztukę po tweecie Muska, mimo że Manchester City jest innym klubem piłkarskim.

To jednak fałszywy token fanowski Manchesteru United – MUFC – rósł najsilniej i skoczył o ponad 3000% po tweecie Muska o zakupie klubu, zgodnie z danymi CoinPaprika.com.

Wyniki cenowe i wolumenowe MUFC (ostatnie siedem dni). Źródło: CoinPaprika.com

Token MUFC posiada zerową płynność

Rajd MUFC wydaje się jednak być manipulacją cenową ze względu na wyjątkowo niską płynność i wolumen. Jak warto zauważyć, w ciągu ostatnich 24 godzin MUFC był handlowany tylko w stosunku do dwóch aktywów kryptowalutowych: WBNB i USDT. Podczas gdy płynność dla pary WBNB/MUFC wynosiła zaledwie 106,84 dol., była jeszcze niższa dla pary USDT/MUFC na poziomie około 10 dol., zgodnie z danymi PancakeSwap.

Tymczasem wolumen netto, który wsparł rajd MUFC o 3000% wyniósł około 39 000 dol. w ciągu ostatnich 24 godzin, co sugeruje, że niewiele traderów stoi za dużym ruchem w górę.

Zapis wolumenu MUFC. Źródło: PancakeSwap

Tym samym niewielka liczba spekulantów prawdopodobnie wykorzystała słabą płynność MUFC do sztucznego pompowania tokena. Liczba traderów, którzy kupili fałszywą narrację wzrostową, pozostaje niewiadoma, ale biorąc pod uwagę, że MUFC spadł już o 50% od swojego lokalnego szczytu, perspektywa powrotu kursu do zera jest wysoka.

Tymczasem incydent ponownie potwierdza silny wpływ Elona Muska na rynek kryptowalut, zwłaszcza na memecoiny.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












Poprzedni artykułFed w poszukiwaniu równowagi
Następny artykułCzym jest Dogechain? Twórcy Dogecoina nie stoją za tym projektem!
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here