Naga MarketsFałszywy Banksy sprzedany w formie NFT za 100 ETH. Inwestor jednak odzyskał większość etherów
Obrazek w formie NFT został sprzedany za 100 ETH. Nie był jednak dziełem Bansky’ego

We wtorkowy poranek oficjalna strona anonimowego artysty Bansky’ego promowała sprzedaż dzieła sztuki w formie niezamiennego tokenu NFT, które następnie zostało szybko sprzedane na aukcji za 100 etherów, wartych wówczas 338 000 dol.

  • Fałszywy NFT w tajemniczy sposób pojawił się na oficjalnej stronie Banksy’ego z linkiem do aukcji OpenSea, szybko sprzedając się za 338 000 dolarów.
  • Według analityka blockchain forensics Toma Robinsona, oficjalna strona Banksy’ego została zhakowana lub kupujący został oszukany, dokonując transakcji poprzez fałszywą witrynę
  • Niemal wszystkie środki wróciły jednak do pierwotnego kupca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Inwestor kupił nieoryginalnego Banksy’ego w formie NFT za 100 ETH

Dzieło inspirowane CryptoPunkiem, „Great Redistribution of the Climate Change Disaster” („Wielka Redystrybucja Katastrofy Zmian Klimatycznych), nie zostało stworzone przez Banksy’ego, zgodnie z oświadczeniem organu uwierzytelniającego artysty – Pest Control.To wszystko stało się zbyt szybko, mówi inwestor NFT o pseudonimie Pranksy, który zakupił fałszywe NFT popularnego artysty.

Pseudonimowy użytkownik o pseudonimie yosefo skontaktował się z Pranksy’m dziś za pomocą komunikatora Discord, aby poinformować go o aukcji. Yosefo udostępnił link do oficjalnej strony Banky’ego, która zawierała dzieło sztuki i sama łączyła się z aukcją na żywo na rynku NFT OpenSea.

invest

Pranksy następnie złożył ofertę w wysokości 100 ETH, co spowodowało nagłe zakończenie aukcji.

– Moje pierwsze obawy pojawiły się, gdy oferta została zaakceptowana tak szybko – komentował Pranksy

Półtorej godziny po zakończeniu aukcji, oferta NFT na stronie Banksy’ego została zdjęta, co jeszcze bardziej zwiększyło podejrzenia Pranksy’ego, że wszystko było oszustwem.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Oszust oddał 97,69 ETH z łącznej skradzionej sumy

Następnie, w być może równie dziwnym obrocie wydarzeń, oszust zwrócił Pranksy’emu 97,69 ETH nieco ponad osiem godzin później.

– Nie mam pojęcia dlaczego zwrócił fundusze. Myślę, że udało mi się go namierzyć, a on zdał sobie z tego sprawę.

NFT to rodzaj aktywów kryptowalutowych, które funkcjonują jak potwierdzenie własności przedmiotów cyfrowych, takich jak obrazy, filmy, pliki muzyczne i wiele innych. I choć oszustwa związane z NFT są powszechne, to tak rozbudowany przekręt na taką skalę jest czymś nietypowym.

– Infrastruktura hostująca stronę mogła zostać zaatakowana lub mogła to być wewnętrzna robota – powiedział Tom Robinson, współzałożyciel firmy Elliptic zajmującej się analizą blockchain.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior akcje notowania | pgnig notowania | notowania pgnig | pkobp notowania | mercator giełda | akcje pgnig | kryptowaluty bitcoin |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here