Naga MarketsWrzesień przynosi dalszą erozję nastrojów niemieckich przedsiębiorców. W tym miesiącu indeks instytutu Ifo, który to indeks obrazuje te zmiany, spadł do 104,7 z 106,3 pkt. To nie tylko najniższy odczyt od kwietnia 2013 roku, ale też piąty kolejny miesiąc spadku tego indeksu oraz wynik dużo niższy od rynkowych prognoz (105,7 pkt.).

Fałszywe wybicie zapowiada korektę - DAX M15 240914

Niemiecki rynek akcji, który od piątkowego popołudnia znajduje się pod presją sprzedających, zareagował przeceną na te dane. Kontrakt na indeks DAX spadł 9610 pkt. do 9533,8 pkt., naruszając wczorajszy dołek na wykresie 15-minutowym na 9549,2 pkt. Jednak to było wszystko, na co było stać niedźwiedzie. Natychmiastowa kontra strony popytowej podniosła rynek najpierw powyżej 9575 pkt., a później to fałszywe wybicie poniżej wsparcia dodatkowo zaktywizowała popyt, podnoszący rynek ponad 9610 pkt.

Brak trwałej reakcji rynku akcji na fatalne dane z Niemiec oraz fałszywe wybicie poniżej wsparcia sugerują możliwość kontynuacji ruchu wzrostowego na kontrakcie na indeks DAX. Szczególnie, że powrót ponad 9600 pkt. doprowadził do wyrysowania na wykresie 15-minutowym formacji odwróconej głowy z ramionami. To wszystko sugeruje ruch przynajmniej do 9660 pkt., gdzie pierwszy znaczący opór tworzy linia trendu spadkowego. Kolejny znajduje się na 9664 pkt.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na
info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here