Naga MarketsJedną z gwiazd sesji azjatyckiej okazał się dolar nowozelandzki. Kształtująca się od początku lutego formacja trójkąta równoramiennego na wykresie NZD/USD została dziś pokonana przez byki. Czy było to jednak fałszywe wybicie?


W przypadku trójkątów, flag, czy chorągiewek sposób rozegrania formacji może być dwojaki. Dwie ostatnie, są traktowane jako formacje kontynuacji trendu, a przez to często kupowane są wybicia. Świeca, której zamknięcie znajduje się powyżej ograniczeń formacji jest sygnałem kupna bądź sprzedaży. Zarówno w formacjach kontynuacji trendu takich jak flagi czy chorągiewki, jak również w przypadku trójkątów można jednak poczekać na retest przebitych okolic. Właśnie taka sytuacja ma właśnie miejsce na wykresie NZD/USD.

Para gwałtownie wybiła w nocy po rewizji oczekiwań inflacyjnych. Te w perspektywie kolejnych dwóch lat wzrosły do poziomu 1,92 z dotychczasowych 1,68%. Solidne podstawy gospodarki Nowej Zelandii i dzisiejsza zmiana w przewidywaniach poziomu inflacji spowodowały, że byki, przynajmniej na chwilę, przejęły kontrolę nad sytuacją.

Handluj razem z innymi. Dołącz do społeczności eToro i korzystaj z doświadczenia innych traderów!

Mimo to, od wczesnych godzin porannych NZD/USD gwałtownie traci – głównie poprzez ożywienie się niedźwiedzi, traktujących nocne wzrosty jako dobre miejsce do spekulacyjnej sprzedaży kiwi. Para obecnie testuje silniejszą strefę wsparcia w okolicy 0,7300. Znajduje się tam nie tylko równy poziom, wywierający odpowiednią presję psychiczną na uczestnikach rynku, ale również dolne ograniczenie trójkąta oraz średnia ruchoma liczona z 8 ostatnich dni.

Wygląda na to, że NZD/USD co do pipsa przetestowało dolne ograniczenie wyrysowanego trójkąta. Warto jednak poczekać na potwierdzenie longów, szukając okazji wejścia na niższych interwałach.

W połączeniu z trendem wzrostowym jaki obserwujemy na NZD/USD można uznać, że to właśnie okolice 0,7300 są potencjalnie odpowiednim miejscem na zakupy. Minimalny zasięg wzrostów sięga w takim przypadku okolic 0,7400 gdzie znajdują się szczyty z listopada 2016 roku.

Gdyby jednak doszło do potwierdzonego przebicia 0,7300 (a zatem pokonania poziomu oraz jego testu od dołu), wówczas najbliższym silnym wsparciem będą okolice 0,7220.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here