Naga MarketsHaker infekujący sprzęt“Jeśli zobaczysz reklamę w wyszukiwarce Google dotyczącą rozszerzenia Ledger Live Chrome – unikaj jej jak zarazy” – sugerują media. Według użytkownika Twittera xrplorer forensics do tej pory skradziono  przez nie już około 1,4 mln tokenów XRP.

We wtorek w sieci można było znaleźć tweet, który był ostrzeżeniem dot. wspomnianego rozszerzenia. Dowiadujemy się z niego, że w ubiegłym miesiącu skradziono ponad 200 tys. tokenów XRP. Wszystko przez fałszywe rozszerzenie przeglądarki Chrome „Ledger Live”, za pomocą którego hakerzy kradną kopie zapasowe fraz swoich ofiar, aby zdobyć ich kryptowaluty.

Inne tokeny też są zagrożone?

Nie jest jasne, czy problem dotyczy też innych kryptowalut i tokenów. W każdym razie warto pamiętać, by nigdy nie pobierać narzędzi przeglądarkowych do swojego portfela sprzętowego bezpośrednio z innych miejsc niż te, które poleca sprzedawca urządzenia.

Inna sprawa, że autorzy ostrzeżenia dodali potem, że wartość skradzionych XRP może być większa, niż początkowo zakładano. Możliwe, że hakerzy przejęli nawet 1,4 mln tokenów.

Wiemy też już, że większość skradzionych XRP nadal jest przechowywanych na portfelu, ale niektóre środki zostały niedawno sprzedane na giełdzie HitBTC.

Uwaga na hakerów!

To ostrzeżenie nie dotyczy tylko posiadaczy XRP, a nawet użytkowników Ledger. Korzystając z krytowalut należy zawsze pamiętać o tym, że za bezpieczeństwo środków odpowiadasz ty sam – nie bank czy jakakolwiek inna instytucja. Mamy tu do czynienia z zupełnie innym podejściem do przechowywania aktywów.

Problemy z bezpieczeństwem środków zaś nie znikną, bowiem nadal zbyt wielu użytkowników cyfrowych walut wchodzi na ten rynek nieprzygotowana.

Pamiętaj też, by przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Oznacza to, że nigdy nie klikaj w linki w wiadomościach e-mail, których nadawców nie znasz. Nie podawaj też w żadnym wypadku klucza prywatnego na żadnej stronie www, której nie ufasz. Swoje konto na giełdzie także zabezpiecz za pomocą 2FA i przede wszystkim: nigdy nie trzymaj środków na giełdzie! Pamiętaj, że gdy ta upadnie, nikt nie zwróci ci kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here