Naga MarketsPrzesunięty w czasie ale jest. Zapraszam na falowy przegląd FX, który pojawi się w częściach. W dniu dzisiejszym omówię pary: EUR/USD, EUR/AUD, GBP/JPY. Zapraszam.


EUR/USD

2015-10-27_191021

Ruch w górę to korekta prosta ABC. Obecnie obserwujemy spadek, który może być falą B w korekcie całego spadku od kwietnia zeszłego roku. Jeżeli tak, to do zakończenia tego ruchu potrzeba jeszcze jednego spadku, który powinno zakończyć się w okolicach wsparcia jakim jest koniec fali B. W tych rejonach fala a będzie równa fali c i dokończy swoją pieciofalową strukturę. Po jej zakończeniu, czyli zakończeniu fali B wyższego rzędu powinniśmy zobaczyć kolejny wzrost w ramach fali C wyższego rzędu. Alternatywą będzie koniec korekty na tej parze i początek kolejnej fali spadkowej. Do tego potrzeba jednak przyspieszenia i przebicia najbliższego wsparcia, a następnie ostatniego dołka.


EUR/AUD

2015-10-27_191021

Na parze EUR/AUD mamy ostatni moment do zapoczątkowania fali piątej w oglądanym od kwietnia tego roku wzroście. Wykres doszedł do kluczowego wsparcia w postaci zakończenia fali b korekty spadkowej i fali pierwszej fali wzrostowej liczonej od dołka. Zejście poniżej tego wsparcia skomplikuje oznaczenia na wykresie. Hipotetyczna fala czwarta, którą obserwujemy może oczywiście przybrać formę złożoną. Fala druga była fala prostą i krótką w czasie, dlatego taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.


GBP/JPY

2015-10-27_191021

Ruch spadkowy jaki oglądamy na tej parze od sierpnia tego roku, wygląda dopiero na początek ruchu w dół. Obecny wzrost na wykresie dziennym wygląda na falę c korekty i po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejną fale spadkową. Do zakończenia fali c potrzebny jest test pokazanego na powyższym screenie wsparcia. Inaczej sprawa przedstawia się na wykresie tygodniowym.

2015-10-27_191021

Jeżeli uznamy ostatni pieciofalowy spadek za falę piątą załamaną, to całość spadku będzie impulsem w dół. Przy takim założeniu, obecny wzrost zapoczątkowany na początku października będzie dopiero falą a korekty fali spadkowej. Po jej zakończeniu zobaczymy jeszcze falę c w ramach fali B korekty wyższego rzędu i dopiero wtedy nastąpi właściwy spadek będący kontynuacją ostatniego ruchu w dół, czyli fala 3C.

CDN…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here