Naga Markets
Przesunięty w czasie ale jest. Zapraszam na falowy przegląd FX, który pojawi się w częściach. W dniu dzisiejszym omówię pary: EUR/USD, EUR/AUD, GBP/JPY. Zapraszam.


EUR/USD

2015-10-27_191021

Ruch w górę to korekta prosta ABC. Obecnie obserwujemy spadek, który może być falą B w korekcie całego spadku od kwietnia zeszłego roku. Jeżeli tak, to do zakończenia tego ruchu potrzeba jeszcze jednego spadku, który powinno zakończyć się w okolicach wsparcia jakim jest koniec fali B. W tych rejonach fala a będzie równa fali c i dokończy swoją pieciofalową strukturę. Po jej zakończeniu, czyli zakończeniu fali B wyższego rzędu powinniśmy zobaczyć kolejny wzrost w ramach fali C wyższego rzędu. Alternatywą będzie koniec korekty na tej parze i początek kolejnej fali spadkowej. Do tego potrzeba jednak przyspieszenia i przebicia najbliższego wsparcia, a następnie ostatniego dołka.


EUR/AUD

2015-10-27_191021

Na parze EUR/AUD mamy ostatni moment do zapoczątkowania fali piątej w oglądanym od kwietnia tego roku wzroście. Wykres doszedł do kluczowego wsparcia w postaci zakończenia fali b korekty spadkowej i fali pierwszej fali wzrostowej liczonej od dołka. Zejście poniżej tego wsparcia skomplikuje oznaczenia na wykresie. Hipotetyczna fala czwarta, którą obserwujemy może oczywiście przybrać formę złożoną. Fala druga była fala prostą i krótką w czasie, dlatego taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.


GBP/JPY

2015-10-27_191021

Ruch spadkowy jaki oglądamy na tej parze od sierpnia tego roku, wygląda dopiero na początek ruchu w dół. Obecny wzrost na wykresie dziennym wygląda na falę c korekty i po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejną fale spadkową. Do zakończenia fali c potrzebny jest test pokazanego na powyższym screenie wsparcia. Inaczej sprawa przedstawia się na wykresie tygodniowym.

2015-10-27_191021

Jeżeli uznamy ostatni pieciofalowy spadek za falę piątą załamaną, to całość spadku będzie impulsem w dół. Przy takim założeniu, obecny wzrost zapoczątkowany na początku października będzie dopiero falą a korekty fali spadkowej. Po jej zakończeniu zobaczymy jeszcze falę c w ramach fali B korekty wyższego rzędu i dopiero wtedy nastąpi właściwy spadek będący kontynuacją ostatniego ruchu w dół, czyli fala 3C.

CDN…tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDanske Bank nowe pozycje – 27 października 2015
Następny artykułTrading Po Pracy: AUDNZD
piotrmleczko_bio
Piotr Mleczko jest traderem od 2000 roku. Pierwsze 6 lat spędził przy kontraktach terminowych. Stworzył system dający średnio 25% zysku rocznie przy małym ryzyku. Od 2006 roku jest na rynku Forex, gdzie grał na linie trendu oraz wybicia, jednak większość czasu spędził nad teorią fal Elliotta. Swój trading pokazywał przez 3 lata w dzienniku na forum Nawigatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here