Naga MarketsZapraszam na falowy przegląd wybranych par walutowych. W dniu dzisiejszym przyjrzymy się parze NZD/USD.


NZD/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
2015-11-23_194607

Ciekawą sytuację mamy na parze NZD/USD. Ruch w górę od dołka możemy uznać za impuls. Jeżeli tak jest, to obecny spadek powinien być pierwszą falą jego korekty. Dlaczego pierwszą? Dlatego, że ruch w dół jest pięciofalowy. Oznacza to, że powinniśmy zobaczyć przynajmniej zigzaga w ramach fali 2B. Jeżeli zerkniemy na wykres na niższym TF to zobaczymy piątkę w górę, która może być początkiem fali b (poniżej).

2015-11-23_194607

Możemy rozważyć również inny scenariusz.

2015-11-23_194607

Zakładamy w nim, że ruch w górę od dołka to fala c korekty nieregularnej, a ostatni spadek jest pierwszą falą spadkową kolejnego większego ruchu na południe.

Pierwszy przedstawiony wariant można rozegrać tak, że czekamy na kolejną falę spadkową, która “napoczyna” dołek fali a i wtedy szukamy wejścia w longa (fala a kończy się na wsparciu i dodatkowo teraz je wzmocni).

W drugim, czekamy na to co zrobi cena na zniesieniu 50 procent fali spadkowej i dopiero wtedy przyłączamy się do ruchu spadkowego.

W sumie w obu wariantach można poszukać zlecenia short na zniesieniu 50 procent i czekać na reakcję wykresu po dojściu do wsparcia w postaci dołka fali a.

Rozważałem jeszcze jeden wariant, ale coś nie mogę nigdzie doszukać się trójki na końcu fali 1A. Byłby to wariant z korekta nieregularną z falą c w postaci obecnego ruchu spadkowego. W takim przypadku powinniśmy zobaczyć z obecnego poziomu ruch wybijający ostatni szczyt (scenariusz najmniej prawdopodobny).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here