Naga MarketsFallen Leaf planuje debiut na NewConnect i rzuca wyzwanie studiom gier AAA - Fallen Leaf, twórca gier na PC oraz konsole nowej generacji, przedstawił pierwsze materiały z Fort Solis. Doświadczony zespół programistów zaprezentował trailer produkcji, w której wystąpią m.in. Troy Baker oraz Roger Clark – rozpoznawalni na całym świecie aktorzy gamingowi.

Fallen Leaf rozważa wejście na NewConnect lub na GPW na przełomie 2022/2023

Fort Solis jest grą przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła skupia się na losach dwójki bohaterów: Jacka i Jessici. Odpowiadając na sygnał S.O.S z pobliskiego centrum badawczego na Marsie, Jack udaje się na miejsce, aby go zbadać. Napięcie oraz kolejne wydarzenia zaczynają się splatać z burzą piaskową, która odcięła bazę od świata. Budżet produkcji szacowany jest na 10 milionów złotych, a gra ma zadebiutować na PC oraz konsolach w pierwszym kwartale 2023 roku.Do końca bieżącego roku planujemy zakończyć prace nad verticalslice Fort Solis, natomiast na początku 2022 rozpoczniemy rozmowy z globalnymi wydawcami. Mamy już zaplanowane z rozmowy m.in. z Microsoftem, Epic Games i Sony – komentuje Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf.

Zespół tworzący grę liczy 20 osób, które pracują w dwóch oddziałach – w Warszawie oraz w Liverpoolu. Za najważniejsze role związane z produkcją gry odpowiedzialni są: James Tinsdale, Mark Cushley oraz Matt Lake, którzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w przygotowywaniu wysokobudżetowych produkcji na wyłączność m.in. dla Microsoftu i Sony. Ze strony polskiej projekt wspiera utalentowany zespół Black Drakkar Games (spółka córka firmy MATABOO). Oprawa Fort Solis, pomimo budżetu typowego dla gier z sektora Premium Indie ma rywalizować z tytułami AAA, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii dostępnych na rynku.

– Grafika w Fort Solis będzie na najwyższym poziomie, zarówno jeśli chodzi o modele postaci, animacje, jak i środowiska. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań, które oferuje silnik Unreal 5, w tym raytracingu czy systemu motion-matching. Pragniemy stworzyć widowisko dla graczy, które bardziej będzie przypominać serial Netflixa niż grę video – komentuje James Tinsdale, współzałożyciel Fallen Leaf i główny producent tytułu

W grze tworzonej przez Fallen Leaf zaangażowani są aktorzy światowej klasy – Troy Baker (DeathStranding, Metal Gear Solid, The Last of Us, ResidentEvil 6,Persona 4) i Roger Clark (odtwórca głównej roli w Red DeadRedemption 2). Obaj artyści poza głosem, użyczyli także swoich sylwetek w trakcie sesji motioncapture w brytyjskim studio Centroid, tworzące motion-capture m.in. do filmów Marvela.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here