Naga MarketsPary walutowe ze złotówką nieczęsto goszczą w analizach – tym razem jednak ciekawa sytuacja sprawia, że warto przyjrzeć się parze. Piątkowa analiza USD/PLN, które dotarło do istnego wsparcia intraday. 


Ostatnie dni umacniania się polskiej waluty w stosunku do dlara amerykańskiego mamy już za sobą. Praktycznie od 10 września jesteśmy świadkami stale obniżającego się kursu, który dotarł dziś do istotnej strefy wsparcia na poziomie 3.63700. Poziom ten stanowi też 1 do 1 sierpniowych wzrostów na parze. Czy tym razem również uda się dotrzeć od wsparcia do górnych ograniczeń waluty?

Cel – 3.67500

Aktualna sytuacja na wykresie, prócz wyżej wspomnianego – dotarcia do wsparcia oraz wykonania korekty 1 do 1 w stosunku do poprzednich wzrostów – robi również charakterystyczny schemat budowy korekty (wzrostów) ostatnich spadków. Tak samo jak podczas wzrostów – na wykresie zaznaczone są boxy, które są idealnie 1:1 korekt w trendzie. Tak sami i tym razem budujemy podobne schematy – i aktualnie celem dla odreagowania wykresu w chwili obecnej jest poziom 3.6750, czyli prawie 3 gr. na walucie.

USD/PLN – H1

Stanowi to dość ciekawą okazję dla pozycji długich – o ile trend nie nabierze gwałtownie na sile zbyt wcześnie odjeżdżając. Strefa 3.6464 do 3.6370 stanowi strefę akumulacyjną z pozycją obronną typu Stop Loss poniżej 3.6370 (wsparcia dla układu). Wówczas pierwszy cel dla pozycji długich TP1 – 3.6750 oraz TP2 – 3.6880. Wówczas risc ratio wychodzi na bardzo dogodnym poziomie przekraczającym 4:1. Warto zwrócić uwagę, że na reszcie par z dolarem po lewej stronie również sytuacja wygląda podobnie, dlatego tym bardziej warto przyglądać się rozwojowi sytuacji na wykresie pary.

Dopiero przełamanie poziomu wsparcia dla całości układu spowoduje zanegowanie scenariusza – oraz krótkoterminowych wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here