Naga Markets“Ujemna cena ropy WTI”, “tankowce pełniące role magazynów”, “plotki o całkowitym zamknięciu produkcji” – rynek ropy zdecydowanie stał się w ostatnich tygodniach najgorętszym tematem inwestycyjnego świata. Aby uporządkować wiedzę czytelników Comparic.pl na temat akutalnej sytuacji na rynku “czarnego złota” wraz z naszym partnerem– Purple Trading organizujemy w najbliższą środę webinar.

Cena ropy WTI ,a notowania kontraktu CFD

W trakcie najbliższego webinaru poza kwestiami stricte rynkowymi, zostanie poruszony temat kwotowania kontraktów CFD na ropę.

Z czego wynika cena w Purple Trading?

“W przypadku niektórych brokerów można było zauważyć inne ceny niż nasze. Każdy broker ma inne podejście do instrumentów i niektórzy z nich używają bezpośredniej kopii ceny kontraktu terminowego. W Purple Trading oferujemy inwestorom cenę spot, za którą można kupić baryłkę ropy. Jest to pozagiełdowy kontrakt CFD, określany przez dostawcę płynności na podstawie najczęściej handlowanego kontaktu futures, najczęściej ten z najwcześniejszą datą dostawy (z wyjątkiem sytuacji, gdy następuje rolowanie kontraktu w następnym tygodniu).” – czytamy na stronie Purple Trading.

Wykres D1 cen ropy naftowej. Źródło: Meta Trader 4.

W trakcie webinaru, prowadzący Łukasz Skiba poruszy m.in. kwestie:

  • Co doprowadziło do obecnego załamania rynku ropy naftowej
  • ​Jak doszło do spadku cen kontraktów na ropę poniżej 0
  • Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz handlować ropą w dzisiejszych warunkach?

Webinar odbędzie się już jutro, w środę 29 kwietnia o 19:00. Zapisz się klikając w poniższy przycisk:

ZAPISZ SIĘ NA WEBINARConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here