Naga Marketselon muskKilka fake’owych kont Elona Muska na Twitterze zbierało kryptowaluty od naiwnych użytkowników portalu. Jedno z nich podobno zgromadziło prawie 170 000 dolarów. 


Oszuści dokonali przestępstwa w dość interesujący sposób. Najpierw przejmowali zweryfikowane, aktywne konta. Potem zmieniali nazwę profilu i zdjęcie, aby móc przedstawiać się jako dyrektor generalny Tesli. Następnie zaczęli zamieszczać w komentarzach wątki zaczerpnięte z konta prawdziwego Elona Muska, aby się uwiarygadniać.

Komu, komu bitcoiny!?

Niektóre z tweetów mówiły o tym, że kontrowersyjny biznesmen przeprowadza “największe” krypto-rozdawnictwo na świecie dla tych, którzy używają Bitcoina. Warunkiem miało być użycie specjalnego linku do zdobycia “udziału” w gratisach.

Hakerzy podobno naruszyli kilka różnych kont, w tym firmy Pathe U.K. i amerykańskiego polityka Franka Pallone Jr. Reporter Daily Beast, Lachlan Markay, poinformował, że osoby z biura Pallone potwierdziły, że konto zostało zhakowane, chociaż bez wyraźnych celów politycznych. Same sugerowały, że chodziło o oszustwo związane z walutami cyfrowymi.

Jeden z portfeli BTC używanych w procederze oszustwa otrzymał 26,38 BTC (168 930 dolarów).

Pathe U.K. później potwierdziło, że ​​odzyskało kontrolę nad swoim kontem i usunęło tweety fałszywego Elona Muska.

Inne przypadki

Także inne znane w świecie kryptowalut osoby miały podobne problemy jak Elon Musk. W styczniu na Twitterze pojawiło się sporo osób podszywających się pod twórcę Litecoina (LTC), Charlie’ego Lee. Było to związane z wieloma oszustwami wyłudzenia. Większość oszustów używało na Twitterze nazw blisko brzmiących do prawdziwego konta Charliego Lee (@SatoshiLite), takich jak @SatoshiLitez i @SatoshiLitee_.

We wrześniu Elon Musk poprosił Jacksona Palmera, twórcę gry Dogecoin (DOGE), o pomoc w walce z “irytującymi” oszustami kryptowalutowymi na Twitterze. Palmer odpowiedział niemal natychmiast, namawiając Muska, by skontaktował się z nim za pomocą bezpośrednich wiadomości. Później twórca Dogecoin wysłał Muskowi scenariusz, który mógł rzekomo rozwiązać problem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here