Naga MarketsVitalik Buterin dementujący plotki o swojej śmierci

W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut skurczyła się o ponad 20%, osuwając z rerkodowych szczytów $117,2 miliarda w okolice $91 miliardów. Zarówno w poniedziałek i dzisiaj wszystkie z największych wirtualnych monet notują spadki. Powodem mógł być między innymi bardzo niesmaczny żart.


Vitalik Buterin zginął w wypadku samochodowym – ETH/USD reaguje spadkami

Już w niedzielę w sieci pojawiła się informacja sugerująca rzekomo, że Vitalik Buterin stojący za rozwojem kryptowaluty Ethereum zginął w wypadku samochodowym. Fake-news został przygotowany i spopularozywany przez popularne forum internetowe 4chan.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż informacja została bardzo szybko zdementowana przez samego zainteresowanego (poniższy post na Twitterze), to notowania ETH zdołały przyjąć bolesny cios osuwając się z poziomu ponad 300 dolarów do poziomu trochę ponad 200.

Cena w ostatnim czasie rzeczywiście się osuwa, w ujęciu historycznym jednak nadal znajdujemy się bardzo wysoko:

ETH/USD H4 – długi czarny knot to „flash crash” z minionego tygodnia.

Więcej o flash crashu pisaliśmy tutaj.

Eksperci doszukują się również innych powodów osunięć

coinmarketcap.com

Sporej części społeczności kryptowalut ciężko jednak uwierzyć, że ten niesmaczny żart wywołał deprecjację na wszystkich istotnych cyfrowych monetach. W związku z tym eksperci mówią o realizacji zysków przez bardziej doświadczonych inwestorów, którzy wykorzystali napływ na rynek nowych traderów zachęconych dynamicznymi wzrostami rynku kryptowalutowego w przeciągu ostatnich miesięcy.

BTC/USD D1 – wsparcie 2352.50 w połączeniu z 38,2% zniesienia Fibonacciego trzyma cenę w ryzach pomimo ostatnich spadków. Dobre miejsce do zakupów?

Coraz odważniej mówi się również o potencjalnym krachu bańki, czy też silniejszej korekcie, co niewątpliwie wywołuje panikę wśród inwestorów. Biorąc jednak pod uwagę zmienną naturę nawet tych największych cyfrowych moment oraz dynamikę ostatniej aprecjacji, warto zachować chłodne głowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here