Naga MarketsOkazuje się, że cena Bitcoin SV (BSV) została w środę sztucznie podbita. Za jej skokiem stali oszuści, którzy opublikowali fałszywe doniesienie, które miało wykazać, że twórca BSV jest także autorem “zwykłego” bitcoina.

Fałszywy news sugerował, że Craig Wright przesłał bitcoiny (BTC) z tak zwanych portfeli Satoshi’ego, aby udowodnić swoją tożsamość. Efekt? Teraz BSV kosztuje już 225 USD, zaś jego cena wzrosła o ponad 90% w ciągu 24 h.

Bitcoin Satoshi Vision (BSV), Satoshi Nakamoto i Craig Wright

Wright, który stoi za BSV, które powstało jako fork Bitcoin Cash w listopadzie 2018 r., od lat utrzymuje też, że jest Satoshim Nakamoto, czyli faktycznym twórcą blockchaina i BTC. Jego roszczenia spotykają się jednak z wielkim sceptycyzmem.

Jeśli naprawdę jest Satoshim, jak twierdzi wielu jego krytyków, Wright powinien kontrolować prywatne klucze do portfeli, które są powiązane z pierwszymi wykopanymi bitcoinami. By udowodnić to, że jest on twórcą BTC, Craig powinien po prostu ruszyć środki z tych portfeli.

W środę media obiegł więc news:

“CSW przekazał 50 tys. BTC z największego portfela BTC na Binance, co potwierdziło, że jest prawdziwym Satoshim. W związku z tym CZ ponownie umieści BSV [na giełdzie] i wyda oficjalne przeprosiny na Twitterze.”

Tego typu oszustwa są powszechne, a mimo to ludzie nadal się na nie nabierają.

Bitcoin SV zyskuje dzięki fałszywej informacji rozprzesztrenianej w mediach społecznościowych

„Sztuczka jest łatwa i stale wykorzystywana przez wielu oszustów – wszystkie chińskie media kryptograficzne rozpowszechniają najświeższe informacje za pośrednictwem obrazków, jak wyżej w WeChat, zamiast linku do wiadomości. Więc każdy może po prostu użyć tego samego szablonu, motywu i Photoshopa”

– powiedział Dovey Wan, partner i założyciel Primitive Ventures.

Fake news pochodził ponoć od Coinbull. Portal szybko zareagował:

“Ostatnio otrzymaliśmy informację zwrotną od użytkowników [o tym], że niektórzy ludzie złośliwie wysłali sfałszowany alert dotyczący wiadomości Coinbull, aby rozpowszechniać pogłoski o Binance i CSW, co miało złe konsekwencje. Ponownie przypominamy naszym użytkownikom, aby nie wierzyli w żadne plotki i nie rozpowszechniali żadnych plotek. Dziękujemy za Wasze wsparcie.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here