Naga MarketsFacebook Inc. zmienia nazwę na Meta Platforms Inc., oddzielając swoją tożsamość korporacyjną od tytułowej sieci społecznościowej pogrążonej w kontrowersjach i podkreślając przejście na wschodzącą platformę komputerową skoncentrowaną na wirtualnej rzeczywistości. Akcje giganta odbijają od lokalnych dołków oscylując w piątek w okolicach 317 USD.

  • Szef Facebooka Mark Zuckerberg zaprezentował wizję “metawersum”. Pełna realizacja zajmie co najmniej 5-10 lat
  • W wizji Meta ludzie będą się gromadzić i komunikować, wchodząc w wirtualne środowiska
  • Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp zachowają swoje przydomki
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Facebook zmienia nazwę na Meta

Metaverse to kolejna granica. Chcę, byśmy z czasem byli postrzegani jako firma związana z metawersum – powiedział dyrektor generalny Mark Zuckerberg podczas prezentacji na konferencji Facebook Connect, która odbyła się w czwartek.Zmiana nazwy jest jak dotąd najbardziej definitywnym sygnałem, że firma zamierza postawić swoją przyszłość na nowej platformie komputerowej – metaverse, idei zrodzonej w wyobraźni powieściopisarzy science fiction. W wizji Meta ludzie będą się gromadzić i komunikować, wchodząc w wirtualne środowiska, niezależnie od tego, czy rozmawiają z kolegami w sali konferencyjnej, czy spotykają się z przyjaciółmi z odległych zakątków świata.

Nowa nazwa nie wpłynie na to, jak firma wykorzystuje lub udostępnia dane, a struktura firmy się nie zmienia. Aplikacje, w tym flagowa sieć społecznościowa, Instagram, Messenger i WhatsApp, również zachowają swoje przydomki. Firma poinformowała, że ​​jej akcje zaczną być notowane pod nowym oznaczeniem, MVRS, 1 grudnia.

W tej chwili nasza marka jest tak ściśle powiązana z jednym produktem, który nie może reprezentować wszystkiego, co robimy dzisiaj, nie mówiąc już o przyszłości – powiedział Zuckerberg,

Stosowanie gadżetów wirtualnej rzeczywistości – takich jak gogle Meta Oculus – było jak dotąd minimalne, a ich użycie ograniczało się głównie do gier i innych niszowych aplikacji. Chociaż osiągnięcie szerszej wizji metaverse jest jeszcze oddalone o lata, na czwartkowym wydarzeniu Meta ogłosiła kilka aktualizacji produktów, które mają na celu osiągnięcie tego celu.

Przedstawiciele firmy podkreślili, że pełna realizacja wizji metawersum zajmie co najmniej 5-10 lat i będzie wymagać “co najmniej tuzina dużych przełomów technologicznych”. Zuckerberg dodał, że firma zamierza zainwestować w projekt “miliardy dolarów” i dotrzeć docelowo do miliarda użytkowników.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs Facebooka na interwale dziennym, tradingview
Kurs Facebooka na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here