Naga MarketsWspierana przez Facebooka kryptowaluta Libra przeszła rebranding, poinformowała 1 grudnia agencja prasowa Reutera. Oczekujący cały czas akceptacji regulacyjnej projekt zmienił nazwę na Diem.

  • Libra wystartuje ponoć już w styczniu 2021 r., ale w ograniczonej roli.
  • Waluta Facebooka ma stać się stablecoinem opartym jedynie na jednej walucie – USD.
  • Pierwsze doniesienia w tej sprawie publkował pod koniec listopada Financial Times.

Facebook Libra zmienia nazwę na Diem. Kryptowaluta w ograniczonej formie?

Plany dotyczące Libry, projektu, o którym jest głośno od kilku lat, zostały odchudzone w kwietniu po tym, jak organy regulacyjne i banki centralne wyraziły obawy, że może ona niekorzystnie wpłynąć stabilność finansową, osłabić kontrolę nad polityką pieniężną i zagrozić prywatności użytkowników.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorkowa zmiana nazwy jest częścią ruchu podkreślającego prostszą, odnowioną strukturę, powiedział Stuart Levey, prezes stowarzyszenia Diem z siedzibą w Genewie, które odpowiada za dalszy rozwój cyfrowej monety.

– Oryginalna nazwa była związana z wczesną iteracją projektu, która spotkała się z trudnym odbiorem ze strony regulatorów. Dramatycznie zmieniliśmy tę propozycję – powiedział Levey.

Diem, co po łacinie oznacza “dzień”, ma na celu wprowadzenie cyfrowej monety wspieranej przez dolara, a dopiero później realizację ewentualnych, dalszych kroków. Levey odmówił komentarza w sprawie planowanego uruchomienia projektu, który według Financial Times mógłby ruszyć już w styczniu, oczywiście jeżeli przejdzie wstępną akceptację szwajcarskiego organu nadzoru.

Facebook, który zmienił nazwę swojej jednostki płatniczej Calibra na Novi Financial w maju, pozostaje jednym z 27 członków Diem Association, dawniej Libra Association. Szef Novi, David Marcus, jest jednym z pięciu członków zarządu Diem.

– Nie staramy się zerwać wszystkich dotychczasowych więzi. Zmiana nazwy pokazuje, że stowarzyszenie działa niezależnie oraz autonomicznie – dodawał Levey.

Diem ma skoncentrować się na aspektach ważnych dla organów regulacyjnych i rządów zachodnich, w tym kontroli sankcji i przestępstw finansowych. W ramach projektu opracowana ma zostać opracuje polityka w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmu i przestrzegania sankcji. W efekcie porzucono wcześniejsze plany, które pozwalały dołączyć do sieci każdemu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAfera GetBack wraca jak bumerang! Idea Bank zapłaci 10 mln zł kary
Następny artykułKurs dolara we wtorkowej korekcie. EUR/USD poniżej poziomu 1,20 USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here