Naga MarketsFacebook zbyt słabo walczy z mową nienawiści? Doniesienia New York Times
Mark Zuckerberg, prezes Facebooka

Jak donosi New York Times, audyt przeprowadzony przez niezależną firmę wykazał, że Facebook nie zrobił wystarczająco dużo, aby walczyć z dyskryminacją na swojej platformie, a niektóre z jego decyzji były niezgodne z prawami obywatelskimi.

  • W bojkocie Facebooka uczestniczą już jedni z największych reklamodawców – Coca-Cola i Microsoft.
  • Według raportu audytorów, Facebook był zbyt pobłażliwy dla polityków.
  • Organizacje, które zorganizowały akcje wstrzymania zakupu reklam twierdzą, że platforma nie jest zdeterminowana do działania.

Kryzys wizerunkowy amerykańskiej korporacji

Ustalenia audytorów prawdopodobnie zwiększą presję na firmę, która już teraz stoi w obliczu bojkotu ze strony około 900 reklamodawców, w tym najważniejszych marek, takich jak Coca-Cola, w związku z zarzutami ze strony organizacji broniących praw obywatelskich. Oskarżenia dotyczą promowania mowy nienawiści i tolerowanie rasizmu przez platformę stworzoną przez Marka Zuckerberga.

Wiele osób ze środowiska praw obywatelskich przygnębionych, sfrustrowanych i rozgniewanych po latach zaangażowania, błagało firmę, aby zrobiła więcej na rzecz równości i walki z dyskryminacją, a jednocześnie chroniła wolność słowa. – można przeczytać w raporcie, którego wstępną wersję otrzymał NYT.

Audytorzy twierdzą, że Facebook był zbyt skłonny do zwalniania polityków z przestrzegania jego zasad, pozwalając im szerzyć mylące informacje, szkodliwą i dzielącą retorykę, a nawet wzywać do przemocy.

Zobacz również: Tesla to już bańka spekulacyjna? Sceptycy wieszczą spadek akcji o 900 dolarów

Coraz wyraźniej widać, że mamy przed sobą długą drogę do przebycia. Tak trudne, jak było ujawnienie naszych niedociągnięć przez ekspertów, jest to niewątpliwie naprawdę ważny proces dla naszej firmy. – powiedział rzecznik Facebooka.

Cena akcji Facebooka wzrosła o 6,07% w ciągu 5 ostatnich dni

Facebook w porównaniu ze swoimi konkurentami podchodzi do wypowiedzi polityków z dużym dystansem. Krytycy platformy Marka Zuckerberga zwracają uwagę na pozostawienie bez żadnej reakcji posta prezydenta Donalda Trumpa w maju, który jego rywal Twitter oznaczył jako podżeganie do przemocy.

Jak podaje Reuters, organizatorzy bojkotu, w tym Anti-Defamation League i NAACP, spotkali się we wtorek na ponad godzinnej wideokonferencji z prezesem Facebooka Markiem Zuckerbergiem i dyrektorem operacyjnym Sheryl Sandberg. Po spotkaniu aktywiści mieli stwierdzić, że widzą “brak zaangażowania w działania” ze strony firmy.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Facebooka w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here