Naga Marketsloga twitter facebook instagramPowracają plotki o tym, jakoby Facebook miał stworzyć własną kryptowalutę. Właściwie trudno mówić już o plotce, bowiem pisze o tym jeden z szanowanym dzienników – New York Times (NYT). Czy to jednak prawda?

Projekt cały czas jest osnuty tajemnicą. Mówi się zaś o nim od dobrych kilku miesięcy. Wiadomo na razie tyle, że Facebook stworzył grupę ds. technologii blockchain.

KryptoPłatności

NYT rzuca na projekt więcej światła. Gazeta dotarła do kilku osób, które wiedzą na jego temat więcej.

Facebook ma w planach odnowić swoją infrastrukturę przesyłania wiadomości. W ramach tego etapu ma zintegrować ze sobą WhatsAppa, Messengera i Instagrama. Jeśli doda do tego nowego systemu e-walutę, jako formę mobilnych płatności, będzie ona miała od dnia premiery dostęp do łącznie ok. 2,7 miliarda użytkowników tych trzech aplikacji.

O takim systemie marzy też Telegram. Jeśli źródła Facebooka mówią prawdę, sam projekt powstania kryptowaluty powstał właśnie po ICO tej rosyjskiej firmy, w ramach którego ta zebrała 1,7 mld dolarów.

Projekt Facebooka jest kierowany przez byłego prezesa Paypal, Davida Marcusa. Oprócz niego zaangażowano w niego ponad 50 informatyków. NYT potwierdziły to trzy anonimowe źródła. Z kolei dwa inne dodały, że prace są do tego stopnia utajnione, że cały zespół działa w innym biurze, niż reszta firmy.

Cytowane źródła podają jednocześnie inną, bardzo ciekawą informację. Kryptowaluta ma być stablecoinem, ale nie powiązanym z jedną papierową walutą, a z trzema. Czy będzie to dolar, euro i funt? Skąd taki krok? Zapewne firma planuje ogólnoświatową ekspansje projektu i dlatego przygotowuje go do działania na różnych kontynentach.

Czy to wszystko jednak jest prawdą? Gazeta dotarła do łącznie pięciu źródeł, ale to nadal za mało, by uznać podawane informacje za pewne. Sam Facebook w tej sprawie milczy. Co prawda sam Mark Zuckerberg publicznie rozważał już wprowadzenie autoryzacji danych użytkownika w oparciu o blockchain. Przyznał to podczas wywiadu z profesorem Harvardu Jonathanem Zittrainem. Na razie za tymi słowami nie poszły jednak oficjalne kroki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here