Naga MarketsFacebook logoGigant społecznościowy – firma Facebook opublikowała wyczekiwane wyniki za pierwszy kwartał 2019 roku – zgodnie z obecnym sezonem wynikowym. Amerykańska firma podała w nim jednak tylko wyniki, ale również informację dotyczącą głośnego dochodzenia w sprawie ochrony prywatności – przez którą firma miała wiele problemów w ubiegłym roku. Zdaje się, że przekazane informacje mocno uspokoiły inwestorów, ponieważ w dzisiejszej sesji pre-makretu spółka rośnie już ponad 7 procent!


Amerykański gigant społecznościowy, Facebook Inc. podczas wczorajszych późnych godzin opublikował swoje wyniki finansowe, wraz z odpowiednią notą – która jak mogłoby się wydawać – mocno uspokoiła inwestorów. I faktycznie, w sezonie publikacji wyników finansowych największych spółek dołączenie komunikatu przez spółkę o nadal toczącej się sprawie dotyczącej bezpieczeństwa użytkowników – czyli ochronie ich prywatności – było strzałem w dziesiątkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka podała, że obecny okres pierwszego kwartału 2019 roku był dla podmiotu solidnym kwartałem, gdzie przede wszystkim wykazany wzrost sprzedaży przyczynił się do dobrego zwieńczenia kwartału, ale i to co dla spółek z branży mediów społecznościowych jest najważniejsze – miesięczna liczba odwiedzających główną witrynę Facebooka osiągnęła najwyższy poziom.

Zobacz również: Facebook najpopularniejszy na giełdzie w I kw. br. W czołówce Tesla i Nvidia

Wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale wyniósł zatem ponad 26 procent więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, dodatkowo skupiając się na przyciąganiu użytkowników do strony. Dodatkowa informacją w zestawieniu było również stwierdzenie, że w tym kwartale przeznaczyła 3 mld dolarów w związku z badaniem przeprowadzonym przez Federalną Komisję Handlu USA. Mowa oczywiście o kontekście zarzucanej w ubiegłym roku braku odpowiedniej kontroli nad ochroną prywatności użytkowników.

Właśnie w związku z tym – kluczową informacją zawartą wraz z opublikowanym raportem była informacja, że Facebook Inc. jest bliskie rozwiązania amerykańskiego dochodzenia w sprawie ochrony prywatności, łagodząc przy tym obawy inwestorów dotyczące wpływu zagrożeń regulacyjnych.

Przypomnijmy, że Federalna Komisja Handlu prowadziła rozmowy z Facebookiem na temat potencjalnych naruszeń związanych z dekretem o zgodzie z 2011 r. w związku z błędami w zakresie ochrony prywatności w ubiegłym roku, co spowodowało, że strona straciła wielu użytkowników oraz odnotowała znaczny spadek sprzedaży. Wówczas, gigant społecznościowy szacując potencjalne straty wynikające z incydentu przytoczył kwotę sięgającą nawet 5 miliardów dolarów.

wykres Facebook M1 25.04.2019
Facebook M1 25.04.2019

W tym momencie jednak dobre wyniki oraz opanowanie sytuacji związanej z wymienionym procederem sprawiają, że spółka rośnie podczas nieregularnego jeszcze handlu w Stanach – czyli przed oficjalnym wejściem amerykańskiej giełdy o godzinie 15:30 – ponad 7 procent. Ostatnie notowania obejmowały poziomy 182 dolarów za akcje, podczas gdy całkowity szczyt podejścia w godzinach porannego handlu osiągnął 202 dolary za akcję.

Jak podaje spółka – w tym momencie najgorsze jest już za podmiotem. W tym momencie gigant społecznościowy skupiać się będzie na dalszej sprzedaży oraz wspomina, że sytuacja ochrony prywatności użytkowników stała się priorytetowa, co w dłuższym okresie czasu powinno spowodować ponowny przyrost użytkowników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here