Naga MarketsZakończony tydzień był dla spółki Facebook, notowanej na amerykańskim NASDAQ, tygodniem rekordowym. W piątek akcje giganta social media założonego przez – nie znanego wówczas nikomu – Marka’a Zuckerberga osiągnęły historyczne maksimum w wysokości $84.59  za akcję. Czy nadchodzący tydzień przyniesie kolejne wzrosty?

Te artykuły również Cię zainteresują

Dzięki ubiegłotygodniowemu rajdowi, w którym popularny Facebook zyskał 7,4%, spółka znalazła się w gronie dziesięciu przedsiębiorstw o najwyższej kapitalizacji wśród spółek wchodzących w skład indeksu Standards&Poor 500. Wart już ponad 231.5 mld USD Facebook w swojej drodze po kolejne szczyty przerósł bank inwestycyjny JPMorgan Chase, którego kapitalizacja rynkowa pod koniec ubiegłego tygodnia wynosiła niewiele ponad 228 mld USD.

SPRAWDŹ WCZEŚNIEJSZĄ ANALIZĘ FACEBOOKA

Niebywały sukces

Co spowodowało, że założony przez studenta start up zyskał międzynarodowy rozgłos i w przeciągu niewiele ponad dekady stał się dziesiątą największą spółką na giełdzie? Na temat marketingu Facebook’a i powodów dlaczego stał się aż tak popularny można napisać książkę (zaś o autorze serwisu i historii jego powstania nakręcono głośny film). Jednak sukces najpopularniejszego serwisu społecznościowego (lub jak nazywają go niektórzy – największego marnotrawcy czasu w sieci) jest przede wszystkim wynikiem stałego rozwoju spółki i pozyskiwania kolejnych części rynku. Pięć lat po stworzeniu, Facebook zaczął przejmować kolejne, mniej lub bardziej popularne, konkurencyjne serwisy. Jednak dopiero ostatnie głośne przejęcia, nie tylko przysporzyły dodatkowego rozgłosu serwisowi Zuckerberga, lecz także pozwoliły na zdywersyfikowanie istniejących i pozyskanie nowych źródeł przychodów. Po przeprowadzonym w 2012 IPO i pozyskaniu od akcjonariuszy 5 mld USD na rozwój, Facebook przejął kolejno Instagram, mobilną aplikację WhatsApp, oraz projekt uznawany za przyszłość cyfrowej rozrywki – Oculus Rift.

INWESTUJ W AKCJE GOOGLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Szansa na dalsze wzrosty?

Czy po takim tygodniu jak ubiegły,  istnieje szansa na dalsze wzrosty na spółce Facebook? Patrząc na powyższy wykres, nie można być tego pewnym. Co prawda, dynamiczne wzrosty odbywały się na rosnącym wolumenie – co świadczy o zainteresowaniu akcjami, jednak inwestorzy wywindowali cenę akcji na bardzo wysokie poziomy. Technicznie znajdujemy się przy górnym ograniczeniu kanału wzrostowego, co zostało dodatkowo podkreślone formacją świecową – spadającą gwiazdą. Wymowa tej świecy byłaby bardziej znacząca, gdyby dodatkowo towarzyszył jej ciemny korpus. To, czy Facebook wybije górne ograniczenie kanału zależeć będzie od nadchodzących sesji. Istnieje jednak całkiem spora szansa, że w tym tygodniu zaobserwujemy korektę ostatniego ruchu, być może tylko do poziomu ostatnich szczytów, aby następnie znów podążyć na północ.

Wykres dzienny spółki Facebook. Górne ograniczenie kanału wzrostowego, oraz formacja spadającej gwiazdy pozwalają sądzić, że w najbliższych dniach zaobserwujemy korektę ostatniego ruchu. Warto zauważyć jednak stale wzrastający wolumen transakcji, który jest oznaką coraz szerszego zainteresowania akcjami tej spółki.
Wykres dzienny spółki Facebook. Górne ograniczenie kanału wzrostowego, oraz formacja spadającej gwiazdy pozwalają sądzić, że w najbliższych dniach zaobserwujemy korektę ostatniego ruchu. Warto zauważyć jednak stale wzrastający wolumen transakcji, który jest oznaką coraz szerszego zainteresowania akcjami tej spółki.

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Apple oraz innych amerykańskich spółek. Wybpróbuj za darmo. Dzięki Opcjom binarnym możecie grać na akcjach wielu znanych spółek jak Apple, Google, Facebook, Twitter i wielu innych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here