Naga Marketsloga twitter facebook instagramCEO i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg rozważa wprowadzenie autoryzacji danych użytkownika w oparciu o blockchain. Przyznał to podczas wywiadu z profesorem Harvardu Jonathanem Zittrainem.

Podczas dyskusji dotyczącej takich dziedzin, jak przyszłość technologii i społeczeństwa, Zuckerberg podkreślił, że uważa, że Facebook może być “siłą decentralizującą na świecie.” Dodał, że nowa technologia “daje jednostkom moc”.

Blockchain a Facebook

Zuckerberg wspomniał też, że rozważa użycie blockchaina, by użytkownicy mogli mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi. Jak miałoby to wyglądać? Sam opisał to tak:
“Zasadniczo, bierzesz informacje, przechowujesz je w zdecentralizowanym systemie i masz możliwość logowania się do miejsc bez przechodzenia przez pośrednik.”

Stwierdził, że taki zdecentralizowany system może zapewnić użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi, ale może również doprowadzić do zwiększenia liczby nadużyć, a walka z nimi byłaby o wiele trudniejsza, niż ma to miejsce w przypadku systemu scentralizowanego.

Zuckerberg powiedział, że jednym z przykładów tego, w jaki sposób jego firma zmierza w kierunku bardziej zdecentralizowanej struktury, jest oferowanie szyfrowania w swoich usługach komunikacyjnych. Opisał zalety szyfrowania, takie jak prywatność i bezpieczeństwo, ale dodatkowo podkreślił znaczenie bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę, że “ludzie słusznie oczekują od nas [Facebooka], że zrobimy wszystko, aby powstrzymać terrorystów od rekrutowania ludzi lub wykorzystywanie [seksualne] dzieci. “

Facebook podobno przejął już Chainspace, startup który pracuje nad problemami związanymi ze skalowalnością blockchaina. Ideą inwestycji było przede wszystkim skorzystanie z umiejętności i wiedzy pracowników firmy, a nie wykorzystanie już istniejących usług lub produktów przez nią oferowanych.

FacebookCoin

Co jakiś czas powracają plotki o tym, jakoby Facebook tworzył swoją kryptowalutę. Bloomberg twierdzi, że ​​Facebook rozwija własnego stablecoina. Źródła magazynu podkreślają, że token nie został jeszcze wyemitowany, ponieważ Facebook nadal pracuje nad strategią dotyczącą aktywów, z którymi stablecoin będzie powiązany.Decyzja, by skoncentrować się głównie na Indiach, może dziwić. Gdy jednak ktoś przyjrzy się danym z tego rynku, zdziwienie mija. Rynek przekazów pieniężnych w tym kraju jest ogromny. Według danych Banku Światowego, w 2017 roku kraj otrzymał prawie 69 miliardów dolarów z przekazów zagranicznych, co stanowi 2,8 procent jego PKB.

WhatsApp cieszy się z kolei dużą popularnością w Indiach. Korzysta z niego ponad 200 milionów użytkowników. Ich liczba na wsiach w ubiegłym roku podwoiła się, gdy spadły koszty przesyłu danych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here