Naga MarketsJuż w maju br. informowaliśmy o tym, że gigant mediów społecznościowych, jakim niewątpliwie jest Facebook planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę, która zapewni bezpieczne i niedrogie sposoby dokonywania płatności niezależnie od tego, czy użytkownicy posiadają konto bankowe czy też nie. Wiele wskazuje na to, że pierwsze szczegóły dot. tego projektu poznamy już w tym miesiącu.


GlobalCoin ujrzy światło dzienne już w czerwcu 2019 r. 

Z wcześniejszych doniesień BBC wynika, iż kryptowaluta Facebooka nosić będzie nazwę GlobalCoin. Ma ona być częścią systemu płatności cyfrowych, którego uruchomienie planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku. Początkowo projekt ten dotyczyć będzie jednak tylko kilkunastu krajów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Portal The Information donosi, że Facebook ujawni swoją kryptowalutę już w tym miesiącu. Miałaby ona umożliwić użytkownikom przetwarzanie transakcji za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych. Jako pierwsi otrzymać ją mogą pracownicy Facebooka, którzy zgodzą się otrzymywać pensje w formie kryptowaluty.

Pojawiły się także pogłoski o tym, że gigant mediów społecznościowych zaprasza podmioty zewnętrzne do udziału w sieci jako “węzły”. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że opłata za taką usługę mogłaby wynieść nawet 10 mln dolarów dla każdego.

GlobalCoin – waluta spekulacyjna czy stabilny pieniądz?

Uważa się, że Facebook chce zapobiec gwałtownym zmianom wartości coina poprzez powiązanie go z koszykiem ustalonych walut, w tym dolara amerykańskiego, euro oraz jena japońskiego i rzeczywiście może coś w tym być. Spółka prowadzi bowiem rozmowy z Commodity Futures Trading Commission (CFTC), amerykańską komisją nadzoru finansowego, stworzoną, by regulować rynek instrumentów pochodnych.

Rozmowy te są jednak dopiero na wczesnym etapie i w pierwszej kolejności regulator zapoznaje się z planami Facebooka, by określić, czy wpisują się one w zakres działań CFTC. Sama spółka odmówiła jednak komentarza w tej sprawie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDataWalk [DAT], VRG S.A. [VST] – Gorące spółki dnia 6.06.2019
Następny artykułCI Games emituje akcje, zapisy do 10 czerwca. Kurs GPW powyżej ceny emisyjnej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here