Naga MarketsIkona Facebook na iOSGigant mediów społecznościowych Facebook zaprezentuje 18 czerwca nowe Stowarzyszenie Libra. Według raportu The Block z 14 czerwca, Facebook i dziesiątki jego partnerów zaprezentują już jutro Stowarzyszenie Libra – które będzie miało siedzibę w Genewie – jako podmiot, który będzie nadzorował projekt kryptowaluty Libra. Podczas imprezy firma ma również uruchomić testową sieć swojego blockchaina.


Stowarzyszenie Libra kładzie nacisk na zgodność z regulacjami

The Blok twierdzi, że widział wpis na blogu z Facebooka, zgodnie z którym aktywo kryptowalutowe Libra będzie hostowane na dedykowanym łańcuchu bloków Libra i wspierane przez rezerwę Libra. Rezerwa ma być magazynem dla prawdziwych aktywów, które będą obracać się wokół wartości „stabilność, niska inflacja, globalna akceptacja i zamienność”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raport zauważa ponadto, że oprogramowanie leżące u podstaw sieci będzie otwarte na licencji Apache 2.0. Gigant mediów społecznościowych ma nadzieję, że system pomoże również ludziom bez dostępu do systemu finansowego. Zgodnie z raportem firma oświadczyła również, że zamierza skupić się na zgodności z przepisami:

Współpraca i innowacje z sektorem finansowym, w tym z organami regulacyjnymi i ekspertami z różnych branż, to jedyny sposób na zapewnienie zrównoważonego, bezpiecznego i zaufanego systemu, który stworzy podstawę nowego.

Już w maju br. informowaliśmy o tym, że gigant mediów społecznościowych, jakim niewątpliwie jest Facebook planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę, która zapewni bezpieczne i niedrogie sposoby dokonywania płatności niezależnie od tego, czy użytkownicy posiadają konto bankowe czy też nie. Facebook planuje ponadto przebudować swoją infrastrukturę komunikacyjną i zintegrować trzy aplikacje, których jest właścicielem, a mianowicie WhatsApp, Messenger i Instagram. W ten sposób nowa kryptowaluta zyskałaby ekspozycję na łączną liczbę 2,7 miliarda użytkowników każdego miesiąca.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here