Naga Marketsloga twitter facebook instagramFacebook podobno szuka wsparcia ze strony różnych firm venture capital (VC), aby rozwijać swój cyfrowy token – uważa dziennikarz technologiczny New York Times (NYT), Nathaniel Popper.

Powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą, Popper stwierdza, że ​​Facebook chce zebrać kwotę 1 miliarda dolarów na opracowanie projektu kryptowaluty. Dziennikarz stwierdza, że ​​poszukiwanie zewnętrznych inwestorów jest oparte na zdecentralizowanym etosie społeczności kryptograficznej:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Biorąc pod uwagę, że jedną z największych zalet projektów typu blockchain jest decentralizacja, pozyskanie inwestorów zewnętrznych mogłoby pomóc Facebookowi zaprezentować projekt jako bardziej zdecentralizowany i mniej kontrolowany przez Facebooka”.

Popper dodaje, że projekt cyfrowej waluty jest tak naprawdę stablecoinem, który byłby powiązany z koszykiem obcych walut przechowywanych na rachunkach bankowych.

Facebook Coin

Pogłoski o „Facebook Coinie” pojawiły się w grudniu w artykule Bloomberga. Zgodnie z tekstem token zostanie wykorzystany do przelewów pieniężnych dokonywanych w ramach usługi komunikatora WhatsApp. Ponoć usługa miałaby być dedykowana rynkowi w Indiach.

Z kolei w lutym 2019 r. NYT poinformował, że token będzie działał w trzech aplikacjach: Facebook Messengerze, WhatsAppie i Instagramie, co da mu około 2,7 miliarda użytkowników. Anonimowe źródła podały mediom, że Facebook zatrudnia ponad 50 pracowników do opracowania kryptowaluty. Ponoć projekt jest do tego stopnia tajny, że pracują oni w osobnym biurze, do którego dostęp jest mocno utrudniony.

Czy to wszystko jednak jest prawdą? Media dotarły do kilku źródeł, ale to nadal za mało, by uznać podawane informacje za pewne. Sam Facebook w tej sprawie milczy. Co prawda sam Mark Zuckerberg publicznie rozważał już wprowadzenie autoryzacji danych użytkownika w oparciu o blockchain. Przyznał to podczas wywiadu z profesorem Harvardu Jonathanem Zittrainem. Na razie za tymi słowami nie poszły jednak oficjalne kroki.

Z kolei po drugiej stronie globu swoją kryptowalutę emituje VKontakte – portal społecznościowy nazywany “rosyjskim Facebookiem”. Projekt ma być wewnętrzną walutą portalu i firmy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here