Naga Markets
klawisz like na fb
Anthony Pompliano z Morgan Creek przyznał w poście na Twitterze, że Facebook ma w planach stworzenie najbardziej użytecznego produktu w świecie kryptowalut. Jego wypowiedź była odpowiedzią na tweeta Mike’a Dudasa, który zasugerował, że Facebook zatrudnia informatyków od blockchaina bez jasno określonego celu i bez znanych powszechnie powodów.


Pompliano stwierdził, że na podstawie dotychczasowych kroków i osiągnięć Facebooka, spodziewa się, że firma zdominuje rynek kryptowalut. Nadal jednak nie wiadomo, nad czym dokładnie pracuje potęga Marka Zuckerberga.

Tajemniczy projekt

Już w minionych miesiącach w mediach pojawiły się pogłoski o tym, jakoby Facebook tworzył projekt kryptowalutowy razem ze Stellar. Wtedy gigant rynku portali społecznościowych stanowczo zaprzeczał tym doniesieniom. Wciąż nie jest jednak jasne, nad czym dokładnie pracuje bądź będzie pracował zespół programistów specjalizujących się w technologii blockchain zatrudnionych przez firmę.

W międzyczasie Facebook kontynuował rekrutację programistów do swojego zespołu ds. sieci bloków. Kierownik działu blockchain na Facebooku David Marcus niedawno zrezygnował też ze stanowiska w radzie nadzorczej giełdy Coinbase, powołując się na konflikt interesów. Podsycił tym samym spekulacje, że firma planuje uruchomić projekt kryptowaluty, który byłby niespotykany pod względem skali. Facebook dałby dostęp do cyfrowej waluty aż 2 miliardom użytkowników.

KryptoFacebook

W raporcie z maja 2018 r. stwierdzono, że Facebook jest zainteresowany opracowaniem platformy kryptowalutowej, która mogłaby pomóc ogromnej liczbie użytkowników dokonywać transakcji finansowych bez użycia walut wspieranych przez ich rządy. W sierpniu mówiono jednak, że nie chodzi o własną kryptowalutę portalu.

– Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie i rozważamy wiele różnych aplikacji opartych na Blockchain – powiedział wtedy mediom przedstawiciel firmy. Na koniec dodając, że teraz nie ma nic więcej do przekazania.

Do jeszcze niedawna Facebook był wręcz wrogo nastawiony do walut cyfrowych i ICO. Dopiero w lipcu firma ponownie umożliwiła giełdom kryptowalut reklamowanie swoich usług na platformie. Była to zmiana decyzji, która weszła w życie w styczniu i która zakazywała projektom walut cyfrowych reklamowania się na Facebooku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here