Naga MarketsOgłoszona 18 czerwca biała księga projektu Libra – ogólnoświatowej waluty cyfrowej firmowanej przez Facebooka wraz z podmiotami stowarzyszonymi, za jeden z głównych celów stawia sobie udostępnienie usług finansowych dla osób funkcjonujących poza systemem bankowym, w tym w krajach rozwijających się. Należący do Facebooka komunikator WhatsApp ogłosił, iż poszukuje specjalisty ds. regulacji w blockchainie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej.


Poszukiwany specjalista dla Afryki Subsaharyjskiej

W ogłoszeniu przeczytamy, iż WhatsApp poszukuje eksperta, który „będzie współpracował blisko z zespołem Facebooka ds. Afrykańskiej Polityki Publicznej, dbając o to, by technologia blockchain i płatności cyfrowe mogły odegrać swoją rolę w poprawie rozwoju społeczno-ekonomicznego Afryki.”

Poszukiwany specjalista miałby pracować w Londynie lub Johannesburgu i w ramach pełnionej funkcji odbywać często podróże służbowe. Od kandydatów wymagane jest doświadczenie w blockchainie, tożsamości cyfrowej oraz kryptowalutach.

Zobacz również: Libra ogłasza rekrutację specjalistów, by stawić czoła regulatorom

W ogłoszeniu nie ma wprost nawiązania do Libry, czy Calibry – spółki zależnej Facebooka odpowiedzialnej za stworzenie portfela dla mającej powstać waluty cyfrowej, ani informacji na temat tego, w jakim stopniu osoba ta miałaby być zaangażowana w rozwój tego projektu.

Aplikacja WhatsApp nabyta przez Facebooka w 2014 roku jest najpopularniejszym komunikatorem w Afryce. Wiadomo także, iż w rejonie subsaharyjskim większa część przelewów pieniężnych odbywa się za pomocą aplikacji mobilnych, co, według danych MFI, stanowi 10 proc. miejscowego PKD.


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here