Naga MarketsIkona Facebook na iOSInżynierowie ds. badań i rozwoju Facebooka uruchomili nową platformę społecznościową opartą na prognozach, wkraczającą tym samym na terytorium rozwijającego się sektora rynku predykcyjnego opartego na kryptografii.

  • Nowy projekt Facebooka dot. rynków prognoz.
  • Aplikacja może zagrozić platformom pokroju Augura, które bazują na blockchainie.

Facebook i “Prognoza”

Nowa aplikacja Facebooka, nazywana na razie „Prognozą”, pomaga użytkownikom wypowiedzieć się na różne przyszłe problemy. Respondenci korzystają z punktów, które są dostępne w aplikacji, aby uzyskać dostęp do ankiet na platformie. Wyniki ankiety zostaną udostępnione publicznie za pośrednictwem strony internetowej projektu.

Aplikacja jest obecnie dostępna tylko dla zaproszonych użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, bowiem platforma jest w fazie testów beta. Przed uruchomieniem wersji beta była testowana wewnętrznie przez pracowników Facebooka.

Podczas beta testów przedstawiciele środowisk medycznych, akademickich i badawczych zostali z kolei zaproszeni do przedstawienia prognoz dotyczących pandemii COVID-19.

Cios w projekty pokroju Augura?

Gdyby Facebook zintegrował Prognozę ze stablecoinem Libra, platforma oferowałaby solidną infrastrukturę dla rynków predykcyjnych.

Wejście na ten rynek giganta social mediów oznacza, że cios dla zdecentralizowanych aplikacji tego typu. Blockchainowe rynki prognoz są wciąż w powijakach.

Obecnie najstarsza taka aplikacja – Augur – planuje wypuścić swoją drugą wersję. Ma mieć to miejsce przed wyborami w USA w listopadzie. Opisując wersję pierwszą jako „funkcjonalną wersję beta”, Augur stwierdza, że w wersji v2 planuje integrację DAI i 0x (ZRX) jako waluty rozliczeniowe. Wdrożony będzie też nterfejs użytkownika skoncentrowany na urządzeniach mobilnych.

W ostatnich miesiącach Waves wykorzystał również swoją platformę do obsługi kilku rynków predykcyjnych dotyczących pandemii koronawirusa.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here