Naga Markets

Najgorętszą spółką ostatnich dni w WIG20 było Allegro! Czy spółka na poważnie sprawdzi poziom 28 PLN? Co jest popularniejsze YouTube czy Tik Tok? Statystycznie zbiedniałeś o 6 procent w ciągu roku! Ile powinien wynosić idealny wiek emerytalny?

Inwestorzy wyprzedają akcje Allegro

– To wygląda dość panicznie – tymi słowami Michał Palaczyk skomentował ostatnie spadki na notowaniach Allegro wskazując przy tym, iż wyprzedaż ta przypomina sytuację z sierpnia 2022 r., kiedy kapitał zagraniczny pozbywał się akcji spółki.

Facebook podzieli los Naszej Klasy?

Odnosząc się z kolei do sytuacji na notowaniach amerykańskich spółek technologicznych z branży mediów społecznościowych, ekspert zwraca uwagę na wyraźny spadek kursu Facebooka. W ocenie niektórych, deprecjacja ta wynika w dużej mierze z polityki spółki, która w bardzo dużym stopniu koncentruje się na rozwoju metaverse, czyli technologii, która wielu osobom nie jest jeszcze do niczego potrzebna.

Michał Palaczyk dostrzega z kolei, że powód tak znacznej wyprzedaży Facebook może być zgłoś inny.

– Facebook po prostu wytarł się, mówiąc językiem codziennym, trochę jak stara odzież, jak kiedyś “Nasza Klasa”. Stał się aplikacją dla trochę starszych ludzi, a Ci najmłodsi nie używają Facebooka. Czyli, nowe pokolenie możliwe, że wejdzie w słoja dorosłość już bez konta na Facebooku, albo traktując je jako jakieś stare medium, gdzie po prostu są jakieś konkretne grupy, a nic więcej tam nie ma. Tam rządzi Instagram, TikTok i YouTube – wskazuje Palaczyk.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułElon Musk uważa, że rynek akcji jest kontrolowany przez firmy doradcze
Następny artykułDariusz Dargo w przeglądzie rynków na żywo. Czy kurs funta skieruje się na południe?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.