Naga MarketsFacebook rozwinie własne kryptowalutowe metawersum. Powołało fundusz warty 50 mln dol.Facebook ogłosił w poniedziałek, że przeznaczy 50 milionów dolarów na rozwój funduszu inwestycyjnego, którego zadaniem będzie rozpoczęcie prac nad realizacją wizji firmy dotyczącej wirtualnego metawersum, czyli świata osadzonego w rozszerzonej rzeczywistości.

Kryptowalutowe metawersum Facebooka o wartości minimum 50 mln dol.

– Metawersum (z ang. metaverse) nie zostanie zbudowany w ciągu jednej nocy przez jedną firmę. Będziemy współpracować z decydentami, ekspertami i partnerami branżowymi, aby wprowadzić projekt w życie – podkreślono w komunikacie, którego autorami są Andrew Bosworth oraz Nick Clegg, wicedyrektorzy Facebooka w Reality Labs oraz dziale spraw globalnych.Wirtualny świat pozwoli ludziom na interakcję ze sobą nawzajem, obiektami cyfrowymi i światem fizycznym poprzez ich awatary w wirtualnym środowisku. Finansowanie będą dystrybuowane poprzez prowadzone przez Facebooka programy inwestycyjne:

– Przed nami długa droga. Ale na początek ogłaszamy Research Fund i XR Programs, dwuletnią inwestycję w wysokości 50 milionów dolarów na programy i badania zewnętrzne, które pomogą nam w tych wysiłkach. Dzięki temu funduszowi będziemy współpracować z partnerami przemysłowymi, grupami obrony praw obywatelskich, rządami, organizacjami non-profit i instytucjami akademickimi, aby ustalić, jak odpowiedzialnie budować te technologie – napisano w dalszej części oświadczenia.

Plotki o planach Facebooka dotyczące budowy wirtualnego metawersum zaczęły pojawiać w czerwcu, gdy spółka rozpoczęła tworzenie zespołu wykonawczego, którego zadaniem jest nadzorowanie projektu w następnych miesiącach.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Facebook potrzebuje dekady na rozwój projektu

W najnowszym ogłoszeniu, Facebook zapewnia, że jego wirtualny świat „niekoniecznie zachęca do spędzania większej ilości czasu w Internecie – a do uczynienia już spędzanego czasu bardziej znaczącym”.

invest

Pomimo 50 milionów dolarów w ramach funduszu inwestycyjnego, Facebook uważa, że zajmie mu więcej niż dekadę, aż kompleksowa wersja metawersum zacznie w pełni funkcjonować i zapewni szeroki wachlarz usług oraz produktów.

Podczas gdy Facebook mobilizuje kapitał, deweloperzy kryptowalut poczynili już postępy w budowaniu własnych zdecentralizowanych wirtualnych światów. Metawersum z otwartym światem firmy Decentraland obejmuje zdecentralizowany wirtualny świat należący do społeczności, zbudowany na blockchainie Ethereum.

Użytkownicy mogą budować środowiska 3D, tworzyć awatary lub prezentować szereg treści cyfrowych, które mogą być następnie spieniężane. Podobnie Sandbox, który jest grą napędzaną przez NFT, w której gracze mogą kupować cyfrowe działki i tworzyć na nich gry, a następnie dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lew bułgarski kurs | 11 bit studios giełda | akcje wig20 | eur online | notowania orlenu | kurs korony norweskiej wykres | mbank gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here