Naga MarketsFacebook rośnie o 6%. Marck Zuckerberg uruchamia konkurencję dla TikTokaKurs akcji Facebook Inc. wystrzelił w górę aż o 6,5% po tym jak gigant social media wypuścił w Stanach Zjednoczonych nową funkcjonalność o nazwie Reels dla swojej niezwykle popularnej aplikacji Instagram.

  • Reels daje możliwość tworzenia i edycji 15-sekundowych form wideo.
  • Stworzone filmy można udostępniać znajomym lub publicznie.
  • Reels było już dostępne w innych krajach od ponad pół roku, ale teraz opcja została udostępniona dla użytkowników także w Stanach Zjednoczonych.

Facebook na nowych szczytach notowań

Akcje Facebooka drożały na NASDAQ w czwartek o 6,49% do nowych rekordowych szczytów na 265,28 dol., po tym jak spółka w środę zaktualizowała Instagrama o nową kluczową funkcję o nazwie Reels, która ma być bezpośrednim rywalem chińskiego TikToka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Facebook rośnie o 6%. Mark Zuckerberg uruchamia konkurencję dla TikToka
Notowania Facebook Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Reels daje możliwość nagrywania krótkich nagrań z możliwościami ich wygodnej i szybkiej edycji poprzez dodawanie ścieżek audio, elementów rozszerzonej rzeczywistości itp. W gruncie rzeczy, to jest to co oferuje TikTok, jednak zintegrowanie Reels z Instagramem jest olbrzymią zaletą nowej funkcji.

Rynek zareagował niezwykle entuzjastycznie na wypuszczenie Reels w Stanach Zjednoczonych, co jest nieco zaskakujące biorąc pod uwagę, że Reels jest już od ponad pół roku roku dostępne w innych krajach. Pierwszym państwem, w którym ta funkcja Instagrama została wdrożona była Brazylia w listopadzie ubiegłego roku.

Zobacz również: Warren Buffett zarabia krocie na akcjach Apple

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Reels jest bezpośrednią odpowiedzią Facebook Inc. na silną konkurencję ze strony chińskiego TikTok, który zyskał olbrzymią popularność wśród młodzieży z całego świata. O skali niezwykłej popularności aplikacji świadczy fakt, że TikTok ma około 100 mln aktywnych użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here