Naga MarketsFacebook logoJeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych – Facebook – opublikował w środę swoje wyniki finansowe. Z raportu wynika, iż jego przychody w drugim kwartale 2021 r. wyniosły 29,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 56 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem w 2020 r. i pobicie szacunków analitycznych. Jednak zarząd spółki ostrzega, że kolejne kwartały mogą ulec znacznemu spowolnieniu.

  • Facebook przebija szacunki pokazując raport za poprzedni kwartał
  • Zarząd ostrzega jednak, że wzrost będzie „spowalniał” w drugiej połowie roku 
  • Akcje giganta rosną 1,49 procent podczas środowej sesji handlowej
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Facebook zaskakuje wynikami, ostrzega jednak o potencjalnym spowolnieniu

Facebook przedstawiając raport finansowy zdecydowanie przebija szacunki z przychodami za II kwartał w wysokości 29,1 mld dolarów. Według danych zysk netto wzrósł o 101% rok do roku do 10,4 miliardów dolarów, lub 3,61 dolarów na akcję. Dzienni aktywni użytkownicy sieci społecznościowej wspięli się o 7% do 1,91 mld średnio w czerwcu 2021 r., a miesięczni aktywni użytkownicy również wzrośli o 7% do 2,90 mld na koniec czerwca.Jak dodaje zarzą: „Mieliśmy silny kwartał, ponieważ nadal pomagamy firmom rozwijać się, a ludziom pozostawać w kontakcie” – stwierdził CEO Mark Zuckerberg. „Jestem podekscytowany, widząc nasze główne inicjatywy wokół twórców i społeczności, handlu i budowy następnej platformy obliczeniowej zbliża się razem, aby rozpocząć, aby przynieść wizję metaverse do życia.

wykres Kurs akcji Facebook H4 29.07.2021
Kurs akcji Facebook H4 29.07.2021

David Wehner, dyrektor finansowy Facebooka dodaje jednak, że istnieje szansa na spowolnienie genialnych wyników. „W trzecim i czwartym kwartale 2021 roku, spodziewamy się, że tempo wzrostu przychodów w ujęciu rok do roku znacznie spowolni w ujęciu sekwencyjnym, ponieważ docieramy do okresów coraz silniejszego wzrostu.

Spółka podczas wczorajszej sesji rosła zaraz po udostępnieniu danych docierając do zakresu 373,3 dolara za akcję i rosnąc blisko 1,50 procent. Spółce niewiele brakuje aby podbić do rekordowych szczytów.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here