Naga Marketsloga twitter facebook instagramOlaf Carlson-Wee, prezes Polychain Capital, uważa, że ​​Facebook powinien zbudować swojego stablecoina na publicznej, otwartej infrastrukturze blockchain. Wygłosił swoje uwagi na panelu Consensus 2019 pt. „To the Moon and Back” dn. 15 maja.

Carlson-Wee wyjaśnił, że platforma blockchain, o której myśli, to taka jak w przypadku bitcoina, w której twórca rezygnuje z kontroli nad platformą, którą zbudował. Twierdzi, że takie rozwiązanie byłoby korzystne dla giganta mediów społecznościowych:

„Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę wszystkie problemy, jakie Facebook miał ze swoją platformą i tym podobne [komplikacje], myślę, że strategicznym posunięciem Facebooka byłoby zbudowanie infrastruktury publicznej. I ta publiczna infrastruktura mogłaby zostać włączona do wszystkich platform Facebooka, które oczywiście są zastrzeżone.”

Carlson-Wee zauważa, że ​​dodatkową korzyścią byłoby zrzeczenie się kontroli nad platformą, a także uniknięcie odpowiedzialności za kontrowersje na platformie; porównuje tą sytuację do stworzenia internetu:

„Ludzie, którzy stworzyli internet, nie są odpowiedzialni za wszystko, co zostało powiedziane w internecie”.

Przedstawił też szerszą wizję kryptowalut, w której są one używane jako wspólny i ogólnodostępny “magazyn bogactwa”. Oświadczył:

„Gdyby duże firmy technologiczne chciały wykorzystać swoje zasoby do budowy publicznej infrastruktury kryptograficznej typu peer-to-peer, byłbym zachwycony”.

FaceCoin

Anonimowe źródło powiedziało jakiś czas temu Bloombergowi, że Facebook wprowadzi do obiegu swoją kryptowalutę, która ma być rzekomo nowym na rynku stablecoinem. Ma mieć to miejsce w trzecim kwartale 2019 roku.

Z kolei źródła Wall Street Journal mówią, że Facebook szuka teraz inwestorów, który wyłożą do 1 miliarda dolarów na sfinansowanie nadchodzącego „FB Coina”. Rozmowy są podobno prowadzone z m.in. z Visa i MasterCard. Ponoć zainteresowany inwestycją jest także legendarny inwestor rynku VC – Tim Draper.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Do końca nie wiadomo, jak wspomniany FB Coin miałby działać. Ponoć ma być walutą przekazywaną za pomocą WhatsAppa czy samego Facebooka. Inna plotka głosi, że może służyć też do zakupów online.

Jak na razie żadne z owych pogłosek nie zostały potwierdzone przez zarząd Facebooka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here