Naga MarketsLogo Facebooka na tle okaWczoraj amerykański prawodawca wezwał Facebook Inc. do wstrzymania prac nad kryptowalutą firmy i przedłożenia przez kierownictwo firmy zeznań przed Kongresem. Urzędnik obawia się negatywnych  skutków emisji LibraCoina dla kwestii prywatności i bezpieczeństwa danych obywateli.

Maxine Waters, która przewodniczy Komitetowi ds. Usług Finansowych, powiedziała, że ​​Facebook powinien wstrzymać rozwój produktu dopóki Kongres i organy regulacyjne nie będą mogły dokładnie przyjrzeć się tej kwestii.

„Facebook ma dane dot. miliardów ludzi i wielokrotnie pokazywał lekceważenie w sprawie ochrony i korzystania z tych danych. Wraz z ogłoszeniem, że planuje stworzyć kryptowalutę, Facebook kontynuuje niekontrolowaną ekspansję i rozszerza swój wpływ na życie użytkowników”

-napisała Waters.

Nie tylko Waters atakuje Facebooka…

Jej komentarz pojawiły się po tym, jak Republikanin Patrick McHenry też nawoływał do przesłuchania szefostwa Facebooka w sprawie LibraCoina.

Ogłoszenie Facebooka spotkało się z natychmiastową reakcją ze strony amerykańskich prawodawców i regulatorów na całym świecie, którzy obawiają się, że Facebook jest już zbyt wielki i zarazem nieostrożny w stosunku do prywatności użytkowników.

„Facebook jest już zbyt duży i zbyt potężny i wykorzystał tę moc do użycia danych użytkowników bez ochrony ich prywatności. Nie możemy pozwolić Facebookowi na uruchamianie ryzykownej, nowej kryptowaluty bez nadzoru”

-powiedział w oświadczeniu senator Sherrod Brown, Demokrata w Senackim Komitecie Bankowym.

Z kolei amerykański senator Mark Warner, który również zasiada w Senackiej Komisji Bankowej, wyraził zaniepokojenie, że poprzez Librę Facebook wykorzystywa swoją potęgę na rynku mediów społecznościowych, aby osiągnąć podobną dominację na innych rynkach, takich jak płatności mobilne.

Krytyka z Europy

Francuski minister finansów Bruno Le Maire wezwał do większej regulacji spółek technologicznych.

„Ten instrument do transakcji pozwoli Facebookowi na zbieranie milionów danych, co wzmacnia moje przekonanie, że istnieje potrzeba regulacji cyfrowych gigantów”

-powiedział w wywiadzie dla radia Europe 1.

Z kolei gubernator Banku Anglii Mark Carney powiedział, że ma „otwarty umysł” na temat potencjalnej użyteczności produktu, ale nie wyklucza wprowadzenia ostrzejszych regulacji.

Szwajcarski organ nadzoru finansowego powiedział już, że jest w kontakcie z Facebookiem. Nie podjęto jednak żadnych decyzji dot. kryptowaluty.

Markus Ferber, niemiecki poseł w Parlamencie Europejskim, powiedział w oświadczeniu, że nowa “moneta” Facebooka powinna postawić „regulatorów w stan wysokiej gotowości” i wezwała Komisję Europejską do rozpoczęcia prac nad ramami regulacyjnymi dla walut wirtualnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here