Naga Marketsloga twitter facebook instagramReklamy dotyczące technologii blockchain i kryptowalut mogą być ponownie wyświetlane na Facebooku bez uprzedniej zgody. Gigant mediów społecznościowych ogłosił zmianę poprzedniego stanowiska na Facebooku Business 8 maja.

W ubiegłym roku Facebook wdrożył politykę, która wymagała od osób, które chciały promować posty dot. kryptowalut specjalnej zgody. W praktyce włączanie takiej promocji było niemożliwe. W nowym komunikacie prasowym firma stwierdza, że promowanie kryptowalut jest teraz ponownie możliwe. Poprzednie zasady zostają jednak podtrzymane w kwestii ICO.

Walka z piramidami

Celem wcześniejszych ograniczeń była niejako obrona użytkowników Facebooka przed wprowadzającymi w błąd reklamami promującymi piramidy finansowe czy scamy.

Jak wcześniej informowały media, decyzja Facebooka o zakazie reklam dot. kryptowalut i ICO ze styczniu 2018 r. została skrytykowana przez społeczność jako niepotrzebna i zła dla rozwoju technologii. Dejun Qian, założyciel FUSION, skomentował to w następujących słowach:

„Ta polityka z pewnością ochroni ludzi przed oszustwami drapieżnych projektów. Jednak ogłoszenie polityki „celowo szerokiej” jest zawsze pójściem na łatwiznę i niekoniecznie najlepszą drogą rozwoju technologii.”

FaceCoin

Na początku tego tygodnia Facebook podobno nabył też prawa do znaku towarowego „Libra” dla swojego tajnego projektu kryptowaluty.

O kryptowalucie Facebooka mówi się już od dobrych kilku miesięcy. Problem polega jednak na tym, że jak na razie nikt z zarządu firmy oficjalnie nie potwierdził tych pogłosek. Mimo tego media cytowały już anonimowe źródła, które przedstawiały szczegóły projektu.

Choć nawet w tych szczegółach są nieścisłości. Jedni uważają bowiem, że firma chce stworzyć cyfrową walutę, która ma działać na bazie komunikatora WhatsApp, facebookowego Messengera i Instagrama. Ponoć przesyłanie środków miałoby odbywać się za pomocą wiadomości tekstowych. Proste i przyjemne, do tego mogłoby pomóc w adopcji kryptowalut. Nie do końca wiadomo jednak, czy projekt będzie kierowany do użytkowników portalu z całego globu, czy tylko – jak sugerują niektórzy – Indii.

Ponoć prace zespołu ds. projektu są na tyle tajne, że pracuje on w osobnym budynku, do którego dostęp jest możliwy za pomocą specjalnych wejściówek. To dbanie o tajemnice firmy może wręcz mocno dziwić i tylko napędza zainteresowanie mediów i wielu fanów nowinek technologicznych. Co dokładnie przygotowuje Facebook? Dowiemy się zapewne wkrótce…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here