Naga MarketsFacebook ogłosił rebranding Calibry. Poznaj portfel kryptowalutowy NoviFacebook właśnie ogłosił, że przeprowadza rebranding portfela cyfrowego Calibra. Nowa nazwa ma brzmieć Novi.

  • Facebook zmienia nazwę Calibry na Novi.
  • Nie jest jednak jasne, skąd decyzja dot. zmiany nazwy projektu.
  • Nie znamy też daty premiery waluty Libra.

Facebook: Calibra to teraz Novi

Projekt z nową nazwą zapewni cyfrowe rozwiązanie, za pomocą którego użytkownicy będą mogli wysyłać pieniądze za pośrednictwem facebookowego Messengera i WhatsAppa, a także w za pomocą osobnej aplikacji portfela.

Te artykuły również Cię zainteresują
David Marcus, który pierwotnie był szefem Calibry i Stowarzyszenia Libra, będzie pełnił teraz funkcję szefa Novi. Omówił już publicznie swoją wizję projektu. Dodajmy, że jest również członkiem zarządu Stowarzyszenia Libra, który będzie koordynował funkcjonowanie libry, cyfrowej waluty Facebooka.

Pierwszym produktem, który Novi Financial wprowadzi na rynek, będzie portfel cyfrowy Novi zaprojektowany pod Librę, nowy system płatności oparty na innowacyjnej technologii blockchain – tłumaczył Marcus.

Pełna nazwa nowej spółki zależnej to Novi Financial, która z kolei jest opisana jako działająca niezależnie od Facebooka z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii.

Pochodzenie nazwy

Nie jest w pełni jasne, skąd zmiana nazwy projektu. Zgodnie z postem na blogu firmy, Novi pochodzi od łacińskich słów „novus” (nowy) i „via” (sposób).

Wizja zaprezentowana przez Novi jest jednak intrygująca, bowiem stanowi niejako część marzenia wielu osób z branży kryptowalut i blockchaina. Projekt w założeniu pozwoli na rozwój niezależnej działalności finansowej i może pomóc w rozwoju osobom, które dotąd nie mogły posiadać konta w banku.

– Nie będzie żadnych ukrytych opłat za dodawanie, wysyłanie, otrzymywanie lub wypłacanie pieniędzy, a Twoje przelewy dotrą do odbiorców natychmiast – stwierdza Marcus.

Problem polega na tym, że Libra budzi spore kontrowersje. Od momentu ogłoszenia planów przez Facebooka, urzędnicy i politycy starają się zablokować jej emisję. Ostatecznie sam Mark Zuckerberg powiedział w zeszłym roku, że waluta może nie powstać. Nowy kryzys może jednak napędzić na nią popyt.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here