Naga MarketsKorzystacie z Tindera? Aplikacja randkowa na smartfony, która dzięki swojej prostocie zdobyła serca milionów użytkowników na całym świecie może mieć spore problemy, gdy Facebook wprowadzi w życie swoje nowe plany. Inwestorzy już zareagowali na potencjalne zagrożenie ze strony giganta social media, panicznie wyprzedając akcje Match Inc. 


Match Group odpowiedzialna jest nie tylko za stworzenie Tindera ale również OkCupid czy Match.com – aplikacji dzięki którym możemy znaleźć naszą drugą połówkę. W drugiej części wczorajszej sesji akcje Match raptownie zaczęły tracić na wartości w reakcji na słowa Marka Zuckerberga.

Facebook wchodzi na matrymonialny rynek

CEO Facebooka poinformował, że kierowany przez niego gigant social media z którego codziennie korzysta nawet 1,45 mld użytkowników (dane z ostatniego raportu kwartalnego spółki) zamierza udostępnić nową użyteczność.

Na Facebooku jest około 200 mln singli – wyraźnie jest tu coś do zrobienia – stwierdził Zuckerberg na konferencji Facebooka w Kalifornii. Zapowiedział na niej nowe kierunki portalu, który ma wykorzystać swoje bazy danych do stworzenia nowej platformy randkowej a także zaadaptować technologię wirtualnej rzeczywistości.

Plany Facebooka oznaczają spore problemy dla Match Group i ich flagowego produktu jakim jest Tinder. Jednak w odróżnieniu od konkurencji, Facebook zamierza pomóc swoim użytkownikom w stworzeniu długoterminowego związku.

Handel CFD na akcje amerykańskich firm umożliwia Admiral Markets>>>

Jesteśmy zaskoczeni momentem ogłoszenia tych planów, biorąc pod uwagę ilość wrażliwych danych jakie związane są z tą kwestią – komentuje plany Facebooka Mandy Ginsberg, dyrektor generalny Match Group, odnosząc się jednocześnie do ostatniej afery związanej z wykorzystaniem danych Facebooka przez Cambridge Analytica. Rozumiemy tę kategorię social media lepiej niż ktokolwiek inny. Wejście Facebooka jedynie ożywi ten rynek – konytnuuje Ginsberg.MTCH dzięki TradingView

Po ogłoszeniu nowych planów Facebooka, akcje Match spadły z poziomu $47 do okolic $36 w zaledwie parę godzin. Spółka w trakcie wtorkowej sesji straciła zatem około 9 mld PLN kapitalizacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here