Naga MarketsStojący na czele Banku Anglii Mark Carney ostrzegał niedawno, iż Libra może stanowić ryzyko dla systemu finansowego i w związku z tym musi liczyć się z przeszkodami natury regulacyjnej. Z informacji przekazanych 18 września przez agencję Reutersa, przedstawiciele Facebooka konsultowali się z wysokiej rangi urzędnikami w brytyjskim w Ministerstwie Finansów, Urzędzie Nadzoru Finansowego (FCA) oraz w Banku Anglii (BoE) zanim ogłosili publicznie plany wypuszczenia globalnej waluty cyfrowej.


Spotkania Facebooka w Ministerstwie Finansów, FCA i BoE

Podczas spotkań omawiana była możliwość uzyskania wsparcia ze strony brytyjskich organów przed oficjalnym przedstawieniem projektu opinii publicznej. Przedstawiciele Facebooka spotkali się z urzędnikami Ministerstwa Finansów odpowiedzialnymi za politykę związaną z kryptowalutami 23 kwietnia, zaś 14 maja miały miejsce spotkania z przedstawicielami Banku Anglii oraz FCA.

Sam Facebook oraz odpowiedzialne za cały projekt Stowarzyszenie Libra odmówiło komentarzy w tej kwestii. Z oficjalnych oświadczeń wiadome jest, że spotkali się z przedstawicielami amerykańskiego regulatora oraz z zagranicznymi organami nadzoru finansowego.

Lobbing w USA

W zeszłym miesiącu pojawiła się wiadomość, że Facebook zatrudnił byłą asystentkę senatora Mike’a Crapo, Susan Stoner Zook, która dołączyła do grona lobbystów starających się przekonać amerykańskich prawodawców do Libry.

A jest kogo przekonywać, o czym świadczą wnikliwe i pełne podejrzeń lipcowe przesłuchania pracowników Facebooka przed Komisją ds. Usług Finansowych przy Izbie Reprezentantów. Na temat Libry w krytycznym tonie wypowiadał się także prezydent Donald Trump, którego zdaniem jeśli wielkie firmy chcą mieć swoje własne waluty, muszą niejako stać się bankami i spełnić wszystkie normy, regulacje i przepisy, jakim podlegają te instytucje,tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here