Naga Marketsfacebook-logoNajpopularniejszy serwis społecznościowy, z którego korzysta obecnie ponad miliard użytkowników. Na amerykańskim NASDAQ debiutował parę lat temu i od tego czasu cena jego akcji dynamicznie się zwiększała. Czy dziecko Marka Zuckerberga ma szansę na dalsze wzrosty i czy warto inwestować w akcje spółki?


Oculus Rift pomoże Facebookowi wyjść z konsolidacji

Oculus Rift przenosi nas do wirtualnej rzeczywistości
Oculus Rift przenosi nas do wirtualnej rzeczywistości

Oculus Rift to dziecko przedsiębiorstwa zajmującego się rzeczywistością wirtualną – głównie Palmera Luckeya oraz Brenda Iribe. Produkt przenosi nas do wspomnianej przed chwilą wirtualnej rzeczywistości i w marcu zeszłego roku – jeszcze w fazie przygotowań – został wykupiony wraz z całą spółką przez Facebooka za 2 miliardy dolarów.

Facebook wiąże z technologią, z której korzysta Oculus Rift ogromne nadzieje – montowane na głowę urządzenie przenosi nas do wirtualnego świata i może być świetnym przykładem rozrywki dwudziestego pierwszego wieku. W ostatnich miesiącach Facebook zakasał rękawy i ambitnie wziął się do prac nad Oculus Riftem. Wszelkie informacje o postępach związanych z pracami i pogłoski na temat wypuszczenia wersji rynkowych z całą pewnością korzystnie odbiją się na notowaniach FB.

INWESTUJ W AKCJE GOOGLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Spojrzenie na wykresy od strony technicznej – zdecydowane kupuj?

Na wykresie tygodniowym notowań Facebooka widzimy, że cena od października zeszłego roku porusza się w zawężającej od dołu konsolidacji (jej początkowy zakres to 73-80.50USD). Od lipca 2013 akcje wzrastały wzdłuż stromo pochylonej linii trendu. Po osiągnięciu rekordowego poziomu powyżej 82USD/akcja (październik 2014), widzieliśmy silne osunięcie i przebicie linii trendu.

Liniowy wykres notowań FB na interwale tygodniowym
Liniowy wykres notowań FB na interwale tygodniowym

Od tego czasu cena jeszcze raz podchodziła pod rekordowe poziomy, co zakończyło się silnym osunięciem w okolice wsparcia konsolidacji. Obecne notowania ponownie znalazły się w górnej części wyznaczonego zakresu. Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że wolumeny spadają nieprzerwanie od listopada 2014.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ ANALIZĘ APPLE, TESLA MOTORS ORAZ GOOGLE

Wykres dzienny również pokazuje bardzo szeroką konsolidację. Jej dolne ograniczenie to fragment luki cenowej z lipca 2014. Cena porusza się obecnie w górnych granicach konsolidacji. Pomimo tego, ze nasze maksimum znajduje się o ponad 1USD wyżej, to widzimy wyraźnie, że cena respektowała przez dwie sesje opór wyznaczany przez szczyt z końca października 2014 – dwie nieudane próby jego pokonania (okolice 81USD) zakończyły się silniejszym osunięciem. Rolę naturalnego wsparcia pełni okrągły poziom 79.00 – cena wczoraj zamknęła się praktycznie w miejscu zamknięcia, a długi dolny knot świadczy o wyraźnej sile popytu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas dzisiejszej sesji popyt powalczy o wzrosty.

Dzienny wykres świecowy akcji FB
Dzienny wykres świecowy akcji FB

Sytuacja na wykresie H4 wygląda bardzo podobnie. Tutaj zauważamy jednak, że przed zakończeniem dnia handlowego na NASDAQ pojawiła się formacja inside bar. Taki układ świecy spadkowej, w której zawiera się cała świeca wzrostowa interpretowany jest jako prognoza popytowa. Cena musi jednak wyjść górą poza zaznaczony na zielono zakres. Wtedy rekomendować będziemy grę na wzrosty.

Inside bar na wykresie H4
Inside bar na wykresie H4

Co mówią wskaźniki i oscylatory?

  • RSI(14) – 53.504 – neutralny
  • Stochastic(9,6) – 58,539 – kupuj
  • MACD(12,26) – (-0.020) – sprzedawaj
  • ADX(14) – 32.092 – kupuj
  • %R Williamsa – 69.6250 – kupuj

Jednocześnie średnie kroczące od pięcio- do dwustuokresowych (proste i wykładnicze) wszystkie dają sygnał kupna. Od strony wskaźników oraz oscylatorów kupno akcji Facebooka jest więc silnie rekomendowane.

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Facebooka oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here